Reklama
aplikuj.pl

Złota era modów GTA San Andreas nadciąga? GTA The Trilogy złamane

gta

GTA The Trilogy zawierało tak dużo informacji na temat samych gier Rockstara, że deweloperzy musieli na jakiś czas wstrzymać sprzedawanie i uruchamianie gry. Mleko się jednak już wylało.

GTA The Trilogy to skarb

Choć pecetowe wydanie GTA The Trilogy jest już załatane i raczej nie znajdziemy w plikach gry niezwykłych informacji, to jednak wciąż mamy na rynku pełno innych wersji gier. Wersja GTA The Trilogy na Nintendo Switch okazała się kolejnym skarbem dla twórców modów.

Czytaj też: Rockstar przeprasza za GTA The Trilogy, a gracze naprawiają grę

Edycja gry przeznaczona na Nintendo Switch pozwoliła graczom na dostęp do kodu Grand Theft Auto San Andreas i sprawdzenie jak działa sama produkcja. W plikach odnaleziono niezwykle interesujący element zwany debug.sc. To właśnie on zawiera wiele bardzo ważnych informacji na temat przygód CJa. Choć moderzy nazywają go zaledwie namiastką tego do czego będą mieli dostęp, to pierwsze analizy zawartości już zwiastują falę rozbudowanych modów do GTA San Andreas.

Mody do Grand Theft Auto San Andreas Definitive Edition

Jesteśmy dopiero na początku drogi odkrywania sekretów gry, ale już teraz wiadomo, że gracze mają potężne narzędzia, aby wkrótce tworzyć rozbudowane modyfikacje do Grand Theft Auto San Andreas Definitive Edition. Plik debug.sc daje informacje na temat tego jak:

  • planować drogę pojazdów podczas misji
  • umieszczać pojazdy w grze i modyfikować ich barwy
  • przygotować misje i cutscenki w grze
  • umieszczać podczas zadań broń
  • dodać drugiego gracza
  • umieszczać NPC i dodawać im dialogi

Czytaj też: Battlefield 2042 na konsolach – najlepszy na PS5

Moderzy już teraz pracują nad rozpracowaniem kolejnych plików gry, a czekają jeszcze o wiele ważniejsze pliki, które gdy tylko ujawnią swoje sekrety, pozwolą graczom na tworzenie całych nowych misji! Własne historie do Grand Theft Auto San Andreas Definitive Edition oraz kompleksowe naprawienie nowej wersji gry stanie się wkrótce banalne.

Pamiętajmy również o tym, że GTA San Andreas zmierza na headset wirtualnej rzeczywistości Meta Quest 2. Jeśli uda się uzyskać dostęp i do tej wersji gry, to otrzymamy w VR rozbudowany sandbox, który dzięki modom będzie zapewne uwielbiany przez graczy. Potencjał jest ogromny!