Reklama
aplikuj.pl

Instagram rozpoczyna weryfikację tożsamości przy użyciu selfie wideo

instagram kids, zaprzestano badań nad Instagramem, badań nad Instagramem

W serwisach społecznościowych, pomimo weryfikacji, wciąż przybywa fałszywych kont. Zmaga się z tym również Instagram, dlatego postanowiono podjąć kolejną próbę w celu ich ograniczenia, wprowadzając nową metodę weryfikacji tożsamości.

Selfie wideo – czyli jak Instagram chce walczyć z fake kontami

Ograniczenie powstawania fałszywych kont w serwisach społecznościowych jest bardzo istotną kwestią. Wiele tego typu profili służy do oszustw i nadużyć, a ich twórcy często posługują się wizerunkiem innej osoby. Dlatego właśnie Instagram podjął decyzję o wprowadzeniu weryfikacji tożsamości przy użyciu selfie wideo.

Czytaj też: Masz smartwatch z Wear OS? Możesz już korzystać z przeglądarki Samsung Internet

By móc sprawdzić tożsamość osoby, serwis prosi ją o nakręcenie krótkiego klipu wideo z widoczną twarzą. Następnie algorytm AI dokona analizy i potwierdzi, czy na nagraniu znajduje się prawdziwa osoba. Instagram zapewnia, że przesłane wideo nigdzie nie zostanie udostępnione i zostanie usunięte w przeciągu 30 dni. Na razie dotyczy to tylko tych, któzy chcą utworzyć nowe konta.

Wygląda na to, że Instagram w końcu rozwiązał problemy z tą metodą weryfikacji tożsamości. Już w sierpniu zeszłego roku została ona wprowadzona, ale z powodu problemów technicznych, serwis musiał ją wycofać.