Reklama
aplikuj.pl

AMD łączy siły z MediaTek dla Wi-Fi 6E w Ryzenach nowej generacji

AMD łączy siły z MediaTek, Wi-Fi 6E w Ryzenach nowej generacji, AMD, MediaTek

Wygląda na to, że poznaliśmy firmę, która zapewni sprzęt potrzebny do Wi-Fi 6E w nowych laptopach i komputerach z procesorami Ryzen, mających zadebiutować w 2022 roku. Tak też oficjalnie AMD łączy siły z MediaTek dla Wi-Fi 6E, a jako pierwsze na rynku pojawią się moduły Wi-Fi 6E AMD z serii RZ600, które będą oparte na chipsecie MediaTek Filogic 330P.

Technologia MediaTek zadba o Wi-Fi 6E w Ryzenach nowej generacji

Jak czytamy w komunikacie prasowym, planowana rodzina obejmie na ten moment dwa modele do montażu w slotach M.2 2230. Tym wydajniejszym będzie RX616 z opcją zamontowania w M.2 1216. Zaoferuje prędkość rzędu 2,4 Gb/s i będzie operował z Wi-Fi w kanałach o częstotliwości 160 MHz.

Czytaj też: Steam Deck Valve – wszystko co musicie wiedzieć

Drugim układem będzie mniej wydajny RZ608, który chwali się prędkością (po stronie PHY) rzędu 1,2 Gb/s i wykorzystuje przepustowość 80 MHz. Jako że oba układy bazują na autorskim Fliogic 330P Mediateka w grę wejdzie zapewne też obsługa Bluetooth 5.2.

Czytaj też: Gigabyte potwierdził istnienie nowych GeForce RTX 2060 12 GB

Chociaż nie jest to wiadomość z tych wgniatających w fotel, to dobrze wiedzieć, że współpraca z MediaTek zmniejszy zależność AMD od Intela, który produkuje własne moduły Wi-Fi. Dodatkowo powinna zapewnić lepszej jakości połączenia Wi-Fi oraz Bluetooth.