Reklama
aplikuj.pl

Intel nie zdołał, ale firma Gigabyte rozwiązała problem Alder Lake z DRM

problem Alder Lake z DRM

Na początku listopada okazało się, że część z DRM na czele z Denuvo nieprawidłowo rozpoznaje energooszczędne rdzenie Core 12. generacji w systemach Windows 11 i Windows 10. To sprawia, że część „wzbogaconych” tym oprogramowaniem gier nie tylko działa wolniej, ale też zalicza niespodziewane awarie podczas rozgrywki lub nawet jeszcze na starcie. Intel wskazał wprawdzie dosyć pokrętne rozwiązanie problemu, ale na szczęście firma Gigabyte zadbała o nasz komfort, rozwiązując w lepszym stylu problem Alder Lake z DRM.

Problem Alder Lake z DRM doczekał się specjalnego oprogramowania

Czytaj też: AMD szykuje tanie karty graficzne. Mowa o Radeon RX 6500 XT i RX 6400

Każdy może już pobrać GIGABYTE DRM Fix Tool, czyli narzędzie z myślą o systemach opartych na płytach głównych z chipsetami z serii 600. Dzięki niemu użytkownicy mogą łatwo włączać i wyłączać E-Core, aby uniknąć nieprawidłowego działania gry z powodu problemu z DRM. Program do działania wymaga najnowszej wersji systemu BIOS i nie wymaga instalacji, jako prosty „exec”.

Czytaj też: Spójrzcie na zdjęcia Intel Core 14. generacji. Mobilny Meteor Lake w obiektywie

Narzędzie GIGABYTE DRM Fix Tool pozwala znacznie łatwiej rozwiązać problem Alder Lake z DRM w porównaniu z innymi rozwiązaniami. To oficjalne podawane przez Intela wymaga od Was:

  • Wejścia do BIOSu
  • Aktywacji Legacy Game Compatibility Mode
  • Aktywacji klawisza Scroll Lock
  • Uruchomienia gry
  • Dezaktywacji klawisza Scroll Lock po przejściu do menu głównego