Reklama
aplikuj.pl

Nowości EdisonFuture potwierdzają, że BEV zyskują znacznie na panelach słonecznych

Nowości EdisonFuture, BEV zyskują znacznie na panelach słonecznych

Chińska firma EdisonFuture zaprezentowała światu swoje dwa nowe elektryczne pojazdy w postaci EF1-T oraz EFT1-V. Ten odpowiednio elektryczny pickup i van zawitał niedawno na targi Los Angeles Auto Show, dzięki czemu doczekaliśmy się szeregu informacji na ich temat oraz poznaliśmy tajemnice okazałego zasięgu, jakiego nowości EdisonFuture oferują.

Czytaj też: Elektryczne SUVy przyszłości Kii i Hyundaia, czyli EV9 i SEVEN

Panele słoneczne nowości EdisonFuture pozwalają modelom EF1-T oraz EFT1-V jeździć jeszcze dalej

Oba BEV firmy charakteryzuje zarówno podobna specyfikacja, jak i utylitarny sznyt w połączeniu z rozbudowanym systemem paneli słonecznych. Ich ceny pozostają nieznane, jak zresztą również szczegóły specyfikacji na temat samego vana, który ma oferować nawet 11,3 metrów przestrzeni ładunkowej, jak i możliwość holowania do 4990 kg. Jest to zależne od wersji, bo EFT1-V może sięgnąć jeden silnik (standardowa wersja), jak i dwa z okazalszym akumulatorem (Long Range).

Czytaj też: Pierwsze zdjęcia szpiegowskie Audi A3 Allroad

Więcej szczegółów EdisonFuture ujawnił na temat EF1-T, zdradzając, że ten elektryczny pickup zyskuje znaczący zasięg za sprawą solarnego dachu, którego można dodatkowo uzupełnić o wysuwane panele, które przykrywają przestrzeń ładunkową. Dzięki nim zasięg standardowej wersji wynosi aż 483 km, wersji Premium 611 km, a wydania Super całe 724 km. Przynajmniej tak nam się wydaje, patrząc po stylu prezentacji firmy, bo ta nie ujawniła jeszcze pojemności akumulatorów.