Reklama
aplikuj.pl

Kolejne ekologiczne układy Samsunga. Portfolio Green Chip się rozrasta

Kolejne ekologiczne układy Samsunga, Portfolio Green Chip się rozrasta

Dzięki współpracy z Carbon Trust oraz UL, Samsung pochwalił się właśnie sukcesem na swoim ekologicznym poletku. Nowych certyfikatów, powiększających portfolio Green Chip firmy, doczekały się zarówno układy pamięci masowej, jak i diody LED do zastosowań samochodowych.

Niedawne certyfikacje poszerzyły portfolio Green Chip Samsunga

Carbon Trust jest niezależną organizacją, która doradza firmom na całym świecie w dążeniu do ograniczenia emisji i bycia bardziej przyjaznymi dla środowiska. Oprócz tego weryfikuje i – jak widać – udziela certyfikacji. Przykładem tego jest pięć produktów masowej pamięci, co obejmuje układy HBM2E (8 GB), GDDR6 (8 GB) i UFS 3.1 (512 GB), jak również przenośny dysk SSD T7 (1 TB) oraz kartę pamięci microSD EVO Select (128 GB). Te przed rokiem doczekały się certyfikatu „CO2 Measured”, a niedawno „Reducing CO2”.

Czytaj też: Spójrzcie na zdjęcia Intel Core 14. generacji. Mobilny Meteor Lake w obiektywie

Dla przypomnienia ta pierwsza „etykieta zmierzonego CO₂” jest pierwszym krytycznym krokiem do redukcji emisji dwutlenku węgla. Weryfikuje w złożonym procesie bieżącą emisję dwutlenku węgla (dotyczy to nawet transportu, zużytej wody, energii i gazu, czy produkcji surowców). Zgromadzone wyniki można następnie wykorzystać jako punkt odniesienia do pomiaru przyszłej redukcji emisji dwutlenku węgla.

Czytaj też: Telewizory Samsung z kodekiem AV1. Znamy pełną listę modeli

Wedle szacunków Samsunga te „ekologiczne sprzęty” od ich wprowadzenia na rynek w lipcu 2021 roku uchroniły atmosferę przed dodatkowymi 680000 tonami metrycznymi CO2. To z kolei ma odpowiadać emisjom gazów cieplarnianych z 149000 samochodów prowadzonych przez cały rok. Swoje trzy grosze dorzuciły do tego cztery pakiety LED Automotive 3 W serii C wyprodukowane przez firmę Samsung, które uzyskały od UL weryfikację śladu węglowego zgodnie z ISO 14064-3.