Reklama
aplikuj.pl

Ponoć rdzeń graficzny procesorów Meteor Lake Intela zachwyci zaawansowaniem

zdjęcia Intel Core 14. generacji, Mobilny Meteor Lake

Chociaż nadal czekamy na premierę znacznej części procesorów Intel Alder Lake i wyczekujemy następcy w postaci Raptor Lake (premiera w 2022 roku), to niespodziewanie do sieci wpada coraz więcej informacji na temat 14. już generacji Core. Tym razem te dotyczą tego, z jakiego procesu technologicznego skorzysta rdzeń graficzny procesorów Meteor Lake Intela.

Z wykorzystaniem jakiego procesu będzie produkowany rdzeń graficzny procesorów Meteor Lake Intela?

W październiku pisaliśmy o tym, jak to Intel chwali się procesorami Core 14. generacji. Kamień milowy dla Meteor Lake, a kilka dni temu podrzucaliśmy Wam zdjęcia mobilnych układów Meteor Lake. Dziś z kolei mamy dla Was informacje z serwisu Commercial Times, który powołując się na własne źródła, twierdzi, że mające zadebiutować w 2023 roku procesory o strukturze MCM, będą posiadać dosyć wyjątkowe iGPU.

Czytaj też: AMD potwierdziło mobilne karty Radeon RX 6500M i RX 6300M z Navi 24

Wiedzieliśmy już wcześniej, że zintegrowany rdzeń graficzny tych CPU będzie przedstawicielem Xe-LP generacji 12.7 i zaoferuje do 192 jednostek wykonawczych (EU). Wspomniany serwis uzupełnił zbiorek tych informacji o proces technologiczny, z wykorzystaniem którego ten rdzeń graficzny procesorów Meteor Lake Intela będzie powstawał.

Commercial Times

Czytaj też: Pierwsza walidacja LPDDR5X zakończona. Micron i MediaTek na prowadzeniu

Do tej pory nieoficjalne informacje wskazywały, że iGPU w 14. generacji Core będzie produkowany z wykorzystaniem TSMC N5, ale ponoć sięgnie jednak po 3 nm TSMC. Cały procesor będzie więc składał się z trzech krzemowych matryc o różnym stopniu zaawansowania, bo układ I/O ma być produkowany z wykorzystaniem N5 lub N4 TSMC, a krzem logiczny z Intel 4.