Reklama
aplikuj.pl

Samolot Explorer jest niczym latający, ekskluzywny jacht

Samolot Explorer, Explorer, Explorer concept

Firma Lufthansa Technik zainspirowała się jachtami i pięciogwiazdkowymi hotelami, projektując wyjątkowy samolot Explorer, choć patrząc po planach firmy, jest to bardziej projekt samego wnętrza samolotu. Ten jest jedynie konceptem i jak to z konceptami bywa, robi ogromne wrażenie na kartach projektowych.

Explorer Concept jest niczym latający superjacht

Podstawą dla konceptu Explorer był szerokokadłubowy samolot pasażerski Airbus A330, czyli prawie 64-metrowy kolos, który jest w stanie przyjąć na pokład ponad 250 pasażerów w lotach komercyjnych i do 25 w konfiguracji VIP-owskiej. Jednak w wizji Lufthansa samolot ogranicza się do 8-12 wyjątkowych pasażerów, którzy mogą cieszyć się wnętrzem rodem z jachtu.

Czytaj też: Pasażerskie samoloty Energia firmy Embraer zawalczą z emisjami

Oczywiście w samolocie lecącym tysiące metrów nad naszymi głowami ciężko o otwarte przestrzenie, czy panoramiczne okna, ale firma rozwiązała przynajmniej ten drugi problem poprzez pasywnie chłodzone projektory, które są zintegrowane ze ścianami oraz sufitem i mogą imitować m.in. błękitne niebo spowite chmurkami. Kabiny mogą obejmować przestrzenie biurowe, konferencyjne, czy relaksacyjne.

Czytaj też: W pełni elektryczny samolot dla 100 pasażerów. Wright Electric może odmienić branżę

Na pokład Explorera może zawitać nawet terenowy samochód, bo musicie wiedzieć, że projekt ma też chrapkę na bardziej eksploracyjne podróże, jak wskazuje sama nazwa. Trudno jednak porównać go do tych wyspecjalizowanych pojazdów eksploracyjnych.