Reklama
aplikuj.pl

Tesla pokazała hamulce za 83530 zł do Modelu S Plaid

Tesla, Modelu S Plaid

Model S Plaid rozpędza się do setki w 2,1 sekundy, a maksymalnie dobija do 320 km/h. Wszystko to dzięki trzysilnikowemu układowi napędowemu na wszystkie koła, który zapewnia temu elektrycznemu sedanowi całe 1020 koni mechanicznych mocy. Zwłaszcza na torze trzeba nad nią jakoś panować i dlatego Tesla zaczęła oferować wyjątkowe hamulce za 83530 zł do Modelu S Plaid.

Wyścigowe hamulce Modelu S Plaid prosto od Tesli

Zestaw o wartości 20000 dolarów jest pierwszym w historii opcjonalnym dodatkiem stricte wyścigowym do elektrycznego Modelu Tesli. Ten karbonowo-ceramiczny zestaw hamulcowy nie powinien być jednak ostatnim, bo Tesla kilka razy już udowodniła, że pracuje nad specjalnymi wyścigowymi dodatkami właśnie do wersji Plaid Modelu S.

Czytaj też: Tak wydajnego Polarisa RZR jeszcze nie było. Oto RZR Pro R 2022

Zaprojektowany z myślą o najlepszych wrażeniach na torze, zestaw ceramicznych hamulców Model S Plaid Carbon to kompletny pakiet sprzętowy, który zapewnia maksymalną, powtarzalną siłę hamowania podczas jazdy o wysokich osiągach.

Zestaw zawiera zupełnie nowe tarcze z węglika krzemu, które zapewniają maksymalną wytrzymałość na wysokie temperatury i odprowadzanie ciepła, jednoczęściowe kute zaciski z wysokowydajnymi klockami i płyn hamulcowy do pracy w warunkach wysokiej temperatury

– czytamy na stronie Tesli.

Czytaj też: Mały i elektryczny Nissan IMk wyszpiegowany w testach

Ten zestaw hamulcowy jest dostępny tylko dla 21-calowych felg Arachnid i pojawi się w połowie 2022 roku. Obejmie m.in. 410×40 mm przednie tarcze i 410×32 mm tylne z węglika krzemu, na których z przodu będą zaciskać się 6-tłokowe jednoczęściowe kute zaciski, a z tyłu 4-tłoczkowe z dodatkiem „wydajnych i wytrzymałych klocków hamulcowych”.