Reklama
aplikuj.pl

Pentagon stworzył nową grupę zadaniową AOIMSG. Cel? UFO

W czerwcu opublikowano oficjalny raport przygotowany przez ODNI, w którym po zbadaniu 144 obserwacji UFO, czyli niezidentyfikowanych obiektów latających, zdołano wyjaśnić tylko jedno z nich. Nakreśliło to znaczny problem, zapewniający pożywkę fanom teorii spiskowych, czego owoc widzimy, jak na dłoni, bo powstała właśnie nowa, stworzona przez Pentagon grupa zadaniowa AOIMSG.

Pentagon powołał AOIMSG, aby jeszcze lepiej badać UFO

AOIMSG, co jest akronimem od Airborne Object Identification and Management Synchronization Group zastąpi dotychczasową grupę Marynarki Wojennej (Unidentified Aerial Phenomena Task Force) w tym zakresie.

Czytaj też: UFO nie muszą mieć pozaziemskiego pochodzenia. Naukowcy proponują nowe wyjaśnienie

AOIMSG zsynchronizuje wysiłki Departamentu i szerszego rządu USA w celu wykrywania, identyfikowania i przypisywania obiektów będących przedmiotem zainteresowania w przestrzeni powietrznej specjalnego przeznaczenia (SUA) oraz oceny i łagodzenia wszelkich powiązanych zagrożeń dla bezpieczeństwa lotów i krajowego bezpieczeństwa

– napisał Departament Obrony.

Czytaj też: Raport o UFO nareszcie wydany. Pentagon podzielił się najnowszymi informacjami

Wspomniany raport ewidentnie jest tego powodem, bo wtedy Biuro Dyrektora Wywiadu Narodowego jednoznacznie podkreśliło brak odpowiedniej ilości danych w celach identyfikacyjnych. Poleciło też rządowi USA zadbanie o zwiększenie swoich wysiłków w tym celu.