Reklama
aplikuj.pl

PlayStation Plus Grudzień 2021 znów wyciekło

playstation plus

Po raz kolejny PlayStation Plus wyciekło w francuskojęzycznym Internecie. Poprzednie przecieki sprawdzały się idealnie, więc i tym razem możemy być pewni gier, które niedługo dostaniemy. Powiem Wam, że jestem więcej niż zadowolony!

PlayStation Plus Grudzień 2021

Czy Sony przygotowało prezenty w grudniu? Zdaje się, że firma podeszła do tego miesiąca ze starannym doborem gier, bo otrzymujemy dobre produkcje, które być może zawsze spadały gdzieś niżej na Waszych listach zakupowych. To chyba pierwszy zestaw od dawna, w którym jestem zadowolony z każdej gry.

Czytaj też: Serial Mass Effect powstanie, a gra może być za darmo

Jakie zatem produkcje szykuje Sony dla Europy w ramach PlayStation Plus? Według przecieków mają to być:

  • Godfall Challenger Edition na PlayStation 4 i PlayStation 5
  • Mortal Shell na PlayStation 4
  • LEGO DC Super-Villains na PlayStation 4

Oficjalna lista może zostać przedstawiona w najbliższy piątek, lecz zdarzały się już opóźnienia, więc być może i tym razem będziemy musieli zaczekać dłużej.

Dobór gier PlayStation Plus Grudzień 2021

Sony podeszło do doboru gier na ten miesiąc jakby ich głównym założeniem było udostępnienie produkcji, które mierzyły się z pewnymi problemami przez co ich sprzedaż ucierpiała. Zacznijmy od najciekawszej sprawy, czyli Mortal Shell.

Jak zapewne sami zauważyliście, Mortal Shell w ofercie PlayStation Plus Grudzień 2021 oznaczony jest jako gra przeznaczona na PlayStation 4. Jest to o tyle dziwne, że istnieje już wersja PS5, która zaliczyła wpadkę związaną z płynnością. Tytuł na tej konsoli w przeciwieństwie do Xbox Series X nie działał w 60 klatkach na sekundę i został zablokowany na 30fps. Popremierowy patch zmniejszył rozdzielczość gry i dodał opcję zabawy w 60 fps, ale niektórzy zrezygnowali już z zakupu. Dodanie gry do PS+ byłoby zatem dobrym pomysłem, aby gracze odzyskali wiarę w dewelopera, ale… jeśli otrzymamy wersję PS4 bez opcji aktualizacji do PS5 (a zdarzyło się to już w przypadku Final Fantasy VII Remake) to gracze aktualnej generacji będą zmuszeni grać w ramach kompatybilności wstecznej w 1440p i 30 fps.

Czytaj też: Dragon Age 4 bez dyrektora kreatywnego. BioWare nie wypuści jednak słabej gry

Godfall Challenger Edition za to trafi na PlayStation 4 i PlayStation 5. Mamy zatem pewność, że każdy zagra w wersję gry dostosowaną do możliwości jego konsoli. Godfall zaliczyło słaby start na początku aktualnej generacji, ponieważ po prostu nie było wystarczająco dobrym tytułem. Deweloperzy jednak nigdy się nie poddali i produkcja otrzymała bardzo ważne aktualizacje oraz dodatek fabularny. Może zatem warto dać jej szansę?

LEGO DC Super-Villains nigdy nie przebiło się jakoś na tle pozostałych gier z serii LEGO i można mieć wrażenie, że gra przeszła bez większego echa, a niektórzy do dziś nie wiedzą o jej istnieniu. Teraz zagrają w nią wszyscy.