Reklama
aplikuj.pl

Aparat 200 Mpix w smartfonie. Pierwszy nie będzie Samsung?

Premiera Motorola Edge 20, Motorola Edge 20, Edge 20

Kiedy Samsung ogłosił swój czujnik 200 Mpix, spodziewaliśmy się, że również ta firma wypuści jako pierwsza smartfon z tak potężnym aparatem. Tymczasem może się okazać, że wyprzedzi ich ktoś inny. I nie, nie będzie to Xiaomi.

Motorola może sięgnąć po rekordowe 200 Mpix w nowym smartfonie

Producenci telefonów lubię się ścigać. A to lepsza technologia ładowania, lepszy składany wyświetlacz albo lepszy aparat lub technologia. W kwestii mobilnej fotografii zresztą jest ogromne pole do popisu i to nie tylko w kwestii ilości Mpix. Jednak w tym wypadku, wydawało się, że ogłaszając we wrześniu 200-megapikselowy czujnik ISOCELL HP1, Samsung sięgnie po niego najszybciej, zostawiając tym samym konkurencję bardzo daleko w tyle.

Czytaj też: Google dodaje do kolejne języki do aplikacji Look to Speak

W tej konkurencji pod uwagę braliśmy jeszcze Xiaomi, gdyż mówiło się, że taki aparat trafi do Xiaomi 12 Ultra. Obecnie przecieki wskazują na coś innego, podobnie jak w przypadku Galaxy S22 Ultra. W takim razie kto dostarczy nam smartfon z aparatem 200 Mpix?

Leakster Ice Universe twierdzi, że będzie to Motorola. Dopiero w drugiej połowie 2022 roku zrobi to Xiaomi. Kiedy Samsung? W 2023 roku. To spore zaskoczenie, bo akurat takiego ruchu ze strony Motoroli całkowicie się nie spodziewaliśmy. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje, bo na razie nie wiadomo, do jakiego smartfona miałby trafić ten czujnik.