Reklama
aplikuj.pl

Devil May Cry 5 na Steam Deck zaprezentowany. Zaskoczeni płynnością?

devil may cry 5

Devil May Cry 5 jest jedną z produkcji, które bez problemu uruchomią się na Steam Decku. Capcom zaprezentował materiał wideo prezentujący tytuł w akcji i trzeba przyznać, że nie wygląda to źle.

Steam Deck w rękach deweloperów

Valve rozesłało już jakiś czas temu Steam Decki do zainteresowanych tymi urządzeniami deweloperów. Sprzęt nie będzie oferował ekskluzywnych produkcji i ma po prostu pozwolić nam zabierać ze sobą nasze gry PC gdziekolwiek tylko chcemy.

Czytaj też: PlayStation Plus Grudzień 2021 znów wyciekło

Urządzenie trafia do deweloperów po to, aby mogli oni przetestować ich produkcje w działaniu na Steam Deck, ponieważ Valve prowadzi badania tysięcy gier z oferty Steam i wystawia im oceny w zależności od tego, jak sprawdzają się na tej przenośnej konsolce. Lepiej zatem wykorzystać okazję do uzyskania darmowego urządzenia i dostosować grę w miarę potrzeb

Devil May Cry 5 na Steam Deck

Valve tworząc Steam Deck wiedziało jednak, że to oni muszą się postarać, aby gry działały na ich sprzęcie w większości bez większych problemów. Dlatego też urządzenie świetnie radzi sobie z wieloma grami, a rozdzielczość 800p, które jest aż nadto wystarczająca dla takiego ekranu sprawia, że gry działają po prostu bardzo dobrze.

Czytaj też: Dragon Age 4 bez dyrektora kreatywnego. BioWare nie wypuści jednak słabej gry

Czy na Steam Deck zagramy bez problemów w Devil May Cry 5? Capcom po uzyskaniu sprzętu sprawdził tytuł w akcji i nagrał krótki zwiastun przedstawiający rozgrywkę na konsolce. Efekt? Zobaczcie sami!

Zdaje się, że gra działa nawet podczas dużego zamieszania na ekranie w stałych 60 klatkach na sekundę. Efekty wyglądają naprawdę dobrze i ciekawe jakie ustawienia graficzne zostały dobrane do działania w takiej jakości?

Jeśli poczuliście się zachęceni przez Valve do zakupu Steam Decka i czekacie na swój egzemplarz, który pojawi się na początku przyszłego roku, to być może warto się zaopatrzyć też w wspomniane Devil May Cry 5. Ostatnie recenzje gry na Steam są „przytłaczająco pozytywne”, a produkcja jest dostępna w promocji za 79,20 zł.