Reklama
aplikuj.pl

Robot Grover wygląda jak wielki automatyczny odkurzacz, ale stworzono go do nowoczesnych szklarni

Robot Grover , nowoczesnych szklarni

Startup Iron Ox udowodnił, że nowoczesna technologia może odmienić to, jak działa gospodarstwo rolne. Kilka placówek firmy w północnej Kalifornii i Teksasie jest wyjątkowych, a wkrótce będzie jeszcze bardziej. Robot Grover obiecuje zmniejszyć zużycie wody, energii i ziemi, a na dodatek umożliwić firmie szybkie reagowanie na zapotrzebowanie rynku.

Nowoczesne szklarnie znacząco zyskają na automatyzacji, dzięki robotowi Grover od Iron Ox

Przypominający przerośnięty domowy odkurzacz zautomatyzowany, robot Grover jest w stanie podnosić 454-kilogramowe ciężary, jeżdżąc na skrytych wewnątrz kołach zawieszonych na unikalnym zawieszeniu wahacza i połączonych z mechanizmem różnicowym. Porusza się poprzez selektywne uruchamianie poszczególnych kół w sposób automatyczny za pomocą wielu skanerów LiDAR, a także kamer optycznych skierowanych do góry i do przodu.

Czytaj też: Zręczności mógłby jej pozazdrościć niejeden człowiek. Robotyczna dłoń świetnie radzi sobie z przedmiotami

Kamery pozwalają Groverowi dodatkowo identyfikować 454-kilogramowe, mierzące 1,8 x 1,8 metra hydroponicznie nawadniane moduły, w których uprawiane są różne owoce i warzywa. Kiedy robot zlokalizuje moduł docelowy oparty na czterech nogach ustawia się pod nim, a następnie wykorzystuje zmotoryzowany system podnoszenia, aby całkowicie podnieść moduł z podłogi.

Czytaj też: Test robota sprzątającego Yeedi Vac Station

Grover następnie przenosi moduł do zrobotyzowanej kabiny skanującej w celu zautomatyzowanej inspekcji. W razie potrzeby robot może następnie przenieść go do innych stanowisk w celu dodatkowego podlewania, uzupełnienia składników odżywczych lub zbioru. Zapewnia to wyjątkowy poziom automatyzacji procesu dbania o uprawy.