Reklama
aplikuj.pl

Power Loader rodem z Obcego. Spójrzcie jak sieje zniszczenie

Power Loader

Power Loader, to dzieło znane czy to z serii Borderlands, czy znacznie bardziej z filmu Obcy (spokojnie, nie będzie spojlerów). Ten wyjątkowy kawał stali przypomina wielkiego robota sterowanego zdalnie, lub bezpośrednio z kabiny i właśnie doczekał się rzeczywistej wersji, dzięki Hacksmith Industries.

Stworzono specjalny egoszkielet z Obcego. Jak radzi sobie Power Loader?

Ten znany z podobnych projektów kanał YouTube ma już na koncie tarczę Kapitana Ameryki, miotacz z hakiem Batmana, czy nawet miecze świetlne. Dziś do stworzonych przez nich gadżetów dołączył jedyny w swoim rodzaju Power Loader, który doczekał się nie tylko pokazu, ale też opowieści, jak konstruktorzy zdołali tego dokonać i jaka inżynieria oraz nauka stoi za ich dziełem.

Czytaj też: Jak egzoszkielety mogą pomóc sparaliżowanym osobom?

Projekt wymagał całych trzech lat prac, a finalnie zamiast na elektryczny lub wodorowy napęd, postawiono na 67,1-konny silnik wysokoprężny. To on odpowiada za generowanie do 136 litrów przepływu płynu hydraulicznego przy ciśnieniu 3000 PSI oraz poruszanie całości.

Czytaj też: Wkrótce każdy z nas będzie mógł kupić sobie egzoszkielet Guardian XO

Może poruszać się z maksymalną prędkością 12 km na godzinę, a dwa zaciski w formie dłoni mają 13 stopni swobody i są w stanie manipulować ładunkami o wadze do 3265 kg. Zabawa z samochodem potwierdza to z nawiązką.