WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wkrótce każdy z nas będzie mógł kupić sobie egzoszkielet Guardian XO

Ludzkość czeka zapewne jeszcze długa droga do czasów, w których to egzoszkielety będą powszechne, ale firmy pokroju Sarcos Robotics przyśpieszają ten proces. Zwłaszcza przez wprowadzanie ich na rynek konsumencki.

Egzoszkielety, które zwiększają możliwości fizyczne ludzi, mogą znaleźć szereg zastosowań na czele ze wspomaganiem pracowników podnoszących ciężkie ładunki w warunkach przemysłowych.

Wiele rodzajów egzoszkieletów już widzieliśmy, a wśród nich wyróżnił się Guardian XO od Sarcos Robotics. Głównie przez to, że był pierwszym na świecie przemysłowym egzoszkieletem na całe ciało zasilanym bateryjnie. Jedno tylko ładowanie sprawia, że ten może działać przez osiem godzin, oferując użytkownikom znaczne wzmocnienie.

Najlepiej obrazuje to przykład, że podniesienie 50-kilogramowego ładunku sprawi wrażenie dźwignięcia zaledwie 2,25 kilograma.

Czytaj też: Od 5 do 50000 Hz – tyle usłyszycie z zestawem Precog Analog od XPG

Jak donosi VentureBeat (via New Atlas), firma Sarcos Robotics właśnie zebrała kolejne 40 milionów dolarów finansowania, zwiększając łączny kapitał wysokiego ryzyka do 100 milionów dolarów. Według serwisu informacyjnego poświęconego technologiom, fundusze te zostaną wykorzystane do komercjalizacji Guardian XO, ostatecznie znajdzie zastosowanie w takich branżach, jak opieka zdrowotna, usuwanie skutków katastrof, wydobycie i bezpieczeństwo.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News