Reklama
aplikuj.pl

Ładowanie smartfonów Pixel 6 znów sprawia problemy

Pixel Fold, Google Pixel 6, Google Pixel 6 Pro, Pixel 6 układ Tensor, układ Tensor, Pixel 6, Pixel 6 Pro

Wygląda na to, że problemy z Pixel 6 i 6 Pro nadal się nie skończyły. na co więc tym razem skarżą się użytkownicy?

Pixel 6 nie chce ładować się przy pomocy starszych ładowarek i tych innych firm

Podobnie jak w przypadku innych producentów, również Google nie dorzuciło do swoich nowych Pixeli ładowarek. W pudełku znalazł się jedynie kabel USB-C. Tymczasem posiadacze Pixel 6 i 6 Pro zaczęli skarżyć się na problem z ładowaniem, który występuje, gdy chcą wykorzystać starszą ładowarkę lub innej firmy niż Google. Trochę mija się to z celem, który przyświeca producentom usuwającym ładowarki z zestawów. W końcu miało to zmusić nas do korzystania ze sprzętu, który mamy już w domu.

Czytaj też: Składany Oppo znów pojawia się w przeciekach

Użytkownicy opisując problem informują też, że nawet jeśli ładowarka innej firmy działa, to proces ładowania jest bardzo powolny. Inni z kolei mówią, że nie mogą nawet skorzystać z innego kabla niż ten dołączony do zestawu. Owszem, producenci smartfonów korzystają z różnych technologii, jednak aż takie ograniczenia wydaje się być zbyt surowe.

Czytaj też: Seria Oppo Reno7 5G oficjalnie. Sprawdźmy, co oferują te smartfony

Czy jest sposób na obejście tego problemu? Pierwszy i najbardziej oczywisty – zakup nowej, oryginalnej kostki do ładowania Google i korzystanie tylko z dołączonego do zestawu kabla USB-C. Jest też inna opcja, o której doniosło kilu użytkowników. U jednych ładowanie działało po wyłączeniu Opcji programisty, a u innych po wyłączeniu ładowania adaptacyjnego. Wydaje się to dość dziwne, ale zawsze warto spróbować.