Reklama
aplikuj.pl

Plany CD Projekt na przyszłość. Co z GOG.com?

cd projekt

CD Projekt przedstawił swój kwartalny raport finansowy. Dzięki temu możemy dowiedzieć się więcej w kwestii tego, co firma zamierza robić w ramach CD Projekt RED oraz GOG.com

CD Projekt RED i „serwis” Cyberpunk 2077

Bardzo spodobało mi się określenie „serwis Cyberpunk 2077”, które CD Projekt używał podczas prezentacji swoich wyników finansowych. Chyba jeszcze nigdy w życiu nie słyszałem, aby patchowanie gry, jej naprawianie ktoś nazywał „serwisem”. Wracając jednak do temu – co z CD Projekt RED?

Czytaj też: Farming Simulator 22 zaorał konkurencję na Steam

W perspektywie najbliższych kwartałów szczególnie ważnymi działaniami dla studia CD PROJEKT RED będzie zapewnienie dalszego wsparcia gry Cyberpunk 2077 w ramach wydawanych aktualizacji oraz wydanie wersji dedykowanej na konsole najnowszej generacji, a także wydanie gry Wiedźmin 3: Dziki Gon wraz z dodatkami w wersji na konsole najnowszej generacji.

Czynnikiem kluczowym dla utrzymania w przyszłości dotychczasowej wysokiej dynamiki rozwoju segmentu CD PROJEKT RED jest dalsze rozwijanie wewnętrznej umiejętności produkowania gier najwyższej światowej klasy i jakości, w połączeniu ze zdolnością efektywnej komunikacji z graczami na całym świecie. Oba te elementy są częścią trwającej transformacji studia RED 2.0, której celem jest m.in. zmiana sposobu tworzenia gier na bardziej elastyczny oraz wspierający jakość, a także zmiana sposobu prowadzenia kampanii marketingowych na krótsze i oparte na bardziej finalnych materiałach. Od strony zarządzania realizowanymi projektami posiadanie dwóch linii produktowych – Wiedźmin/The Witcher i Cyberpunk oraz niezależnych zespołów deweloperskich.

GOG.com – co z nim zrobić?

Sklep GOG.com, który należy do CD Projektu jest niezwykle szlachetną inicjatywą i jego ewentualne zamknięcie będzie po prostu ciosem dla graczy ceniących sobie bezproblemowy dostęp do gier pozbawionych zabezpieczeń. GOG przynosi jednak straty i jak na razie nie udaje się poprawić jego wyników nawet jeśli w ostatnim czasie udało się udostępnić wiele klasycznych gier Star Trek, czy wydać nowsze produkcje jak odnowione Myst czy Psychonauts 2. Jaki jest zatem plan dla tego sklepu?

Czytaj też: Co z Half Life 3? Jak wyglądają próby wskrzeszenia gry?

Dla dalszego rozwoju platformy GOG.COM istotne jest pozyskiwanie kolejnych, premierowych produktów. Spółka GOG sp. z o.o. aktywnie prowadzi rozmowy z czołowymi międzynarodowymi producentami i wydawcami gier komputerowych, stale poszerzając grono dostawców oraz oferowanych produktów. Kolejne premiery nowych gier na GOG.COM każdorazowo wpływają na wzrost aktywności użytkowników i idący za tym wzrost sprzedaży. Wzrost działalności GOG sp. z o.o. poza stałym powiększaniem katalogu oferowanych produktów, wymaga również zwiększania bazy użytkowników poprzez docieranie do nowych graczy na całym świecie, dotychczas nieposiadających konta na platformie GOG.COM. W tym zakresie w ostatnich latach zarówno dzięki intensywnym własnym działaniom PR, jak i synergii wynikającej ze współpracy z CD PROJEKT S.A., osiągany jest ciągły wzrost liczby użytkowników serwisu.