Reklama
aplikuj.pl

Pierwsze karty graficzne Innosilicon. Napędza je GPU Fantasy One od Imagination

Pierwsze karty graficzne Innosilicon, GPU Fantasy One od Imagination

Firma Innosilicon w ramach współpracy z Imagination, stworzyła cztery karty graficzne na bazie procesorów Fantasy One tej drugiej firmy. Wydajność pozostaje tajemnicą, szczegółowa specyfikacja również, ale plan rozwoju obejmuje już dwie kolejne generacje, podczas gdy wsparcie API obejmuje OpenGL, OpenGL ES, OpenCL, Vulkan i DirectX, a interfejs sprowadza się do PCI 4.0 x16

Czytaj też: Power Loader rodem z Obcego. Spójrzcie jak sieje zniszczenie

Poznaliśmy pierwsze karty graficzne Innosilicon

Te cztery karty graficzne obejmują dwie rodziny – A oraz B, które różnią się obecnością jednego lub dwóch procesorów graficznych. Te pierwsze są przeznaczone do stacji roboczych oraz „konsumentów” i wykorzystują jeden procesor graficzny Fantasy One, składający się z wielu matryc (konstrukcja MCM). Wedle Innoslicon te karty oferują do 5 TFLOPS mocy obliczeniowej pojedynczej precyzji i 160 GPixel/s i łączą w sobie nawet 16 GB pamięci GDDR6(X) na 128-bitowym interfejsie.

Czytaj też: Australia chce walczyć z internetowymi trollami. Prywatność w sieci zagrożona

Typ B, to już karty z wyższej półki (całkowicie pasywne lub z trzema wentylatorami), łączące dwa procesory graficzne Fantasy One połączone interfejsem znanym jako Innolink. Po stronie pamięci wchodzi w grę 32 GB GDDR6(X) na podwójnej 128-bitowej magistrali. Wedle oficjalnych informacji ich wydajność sięga do 10 TFLOPS mocy obliczeniowej i 320 GPixel/s, a możliwości obejmują obsługę do 32 monitorów jednocześnie w 1080@60 FPS lub 64 strumienie 720@30.