Reklama
aplikuj.pl

Respawn ogłasza Titanfall 3 bez wypowiadania tej nazwy

titanfall

Respawn Entertainment przedstawiło kilka nowych informacji z uniwersum Titanfall. Z wpisu dowiadujemy się o przyszłości marki oraz o tym, co czeka pierwszą część tej produkcji.

Titanfall 2 to FPS, który musicie zagrać

Jeśli jeszcze nie graliście w Titanfall 2 to gorąco Was do tego zachęcam. To nie jest kolejny taki sam FPS, jakich wiele. Deweloperzy projektując ten tytuł starali się zaskakiwać nas czymś zupełnie nowym na niemalże każdym poziomie zabawy. Podczas rozgrywki bez przerwy czuć, że mamy do czynienia z czymś „innym”, czymś… wybitnym! Dla mnie Titanfall 2 to powiew świeżości jeśli chodzi o mechaniki zabawy, jakiego nie było od czasu Half-Life 2.

Czytaj też: Twórcy Gothic Remake zainteresowani polskim rynkiem

Poprzednia część, Titanfall to już tylko tryb sieciowy, więc jeśli jesteście zniechęceni tym, że musicie też ograć poprzednią część, to wiedźcie, że… nie musicie. Apex Legends za to nikomu przedstawiać nie trzeba – produkcja EA dzięki agresywnemu marketingowi, który wykorzystywał streamerów, wbiła się w świadomość graczy i podbija serca kolejnych osób do dziś.

Titanfall to jednak w ostatnim czasie problemy

Wielu graczy sądziło, że po sukcesie Apex Legends i porażce sprzedażowej Titanfall, seria fabularnych gier pójdzie w zapomnienie. Respawn raz po raz przypomina jednak, że o grze pamięta i nie pozwala o niej zapomnieć.

W najnowszym wpisie na Twitterze deweloperzy ponownie zarzekają się, że Titanfall to DNA Respawn i seria będzie kontynuowana w przyszłości. Moim zdaniem – spokojnie można zakładać, że trwają wstępne prace nad kontynuacją.

Czytaj też: Grid Legends wygląda świetnie, ale wypadki to tragedia

Pierwszy Titanfall stał się jednak dla deweloperów sporym problemem. Wszystko przez to, że pierwsza gra została praktycznie złamana i hakerzy doprowadzili do sytuacji, w której granie w Titanfall może być niebezpieczne. Choć Respawn nie wspomina tym razem o problemach z grą, to jednak podjęta przez nich decyzja świadczy o tym, iż gry nie da się już załatać.

Co postanowiono? Pierwszy Titanfall znika ze sprzedaży i ofert abonamentowych na gry. Gry nie można już kupić w sklepach cyfrowych, a z EA Play i Xbox Game Pass zniknie 1 marca 2022. Serwery gry dalej będą działać, ale nowych graczy już przybywać nie będzie.