Reklama
aplikuj.pl

Przyszłość wyścigowych samochodów zaklęta w Nissan Ariya Single Seater Concept

Przyszłość wyścigowych samochodów, Nissan Ariya Single Seater Concept

Podczas imprezy Futures w Japonii Nissan spróbował odpowiedzieć, jak może wyglądać przyszłość wyścigowych samochodów. Dokonała tego poprzez prezentację koncepcji Nissan Ariya Single Seater Concept, mającej swoje korzenie w konsumenckim modelu Nissan Ariya oraz Formule E.

Koncept Nissan Ariya Single Seater Concept próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak może wyglądać przyszłość wyścigowych samochodów

Koncept Nissan Ariya Single Seater Concept pokazuje, w jaki sposób całkowicie elektryczny układ napędowy samochodu drogowego mógłby zostać wykorzystany w specjalnie skonstruowanym podwoziu samochodu wyścigowego. Napęd zaczerpnięto bowiem prosto z SUVA Ariya 2022, którego „ukształtowało samo powietrze”. Zgodnie z tym podejściem powstał samochód wyścigowy Ariya, który wnosi je na jeszcze wyższy poziom i podkreśla całą masą włókna węglowego.

Czytaj też: Rosjanie zapewnili starej Ładzie podwójne zawieszenie. Jaki był tego efekt?

Dzięki tej koncepcji chcemy zaprezentować wysokowydajny potencjał układu napędowego Ariyi w pakiecie inspirowanym sportami motorowymi, który nie tylko nawiązuje do stylistyki i designu samochodu drogowego, który był jego inspiracją, ale także demonstruje nowy i wydajny język osiągów EV. Pełniąc rolę poligonu doświadczalnego dla przyszłej ewolucji technologicznej, projekt ten może pomóc przenieść emocje z dróg na tory wyścigowe, a także zademonstrować doświadczenie Nissana w przenoszeniu wiedzy i technologii z torów wyścigowych na drogi

– powiedział Juan Manuel Hoyos, dyrektor generalny działu marketingu globalnego Nissana.

Wiele elementów zastosowanych w Nissan Ariya Single Seater Concept pochodzi również od zespołu Nissana ABB FIA Formula E World Championship, w którym wyścigi Formuły z napędem elektrycznym są konkurencją na światowym poziomie.

Czytaj też: Inne firmy małpują po Tesli. Wszystko przez wyjątkowe odlewy

Nissan startuje w Formule E nie tylko po to, by ścigać się na torze, ale także po to, by wspierać rozwój atrakcyjnych pojazdów elektrycznych dla klientów. Nasze programy w zakresie pojazdów elektrycznych wpływają na program Formuły E i vice versa, umożliwiając transfer technologii z toru na drogę, a także z drogi na tor Nissan Ariya Single Seater Concept to połączenie całkowicie elektrycznego układu napędowego, dwóch silników i rewolucyjnego systemu napędu na wszystkie koła Ariya z podwoziem wyścigowym z jednym fotelem – to potężna demonstracja tego, jak ekscytujące mogą być pojazdy elektryczne.

– powiedział dyrektor globalnych sportów motorowych Nissana, Tommaso Volpe.