Reklama
aplikuj.pl

Quantum Origin zapewnił światu szyfrowanie z wykorzystaniem technologii kwantowej

Quantum Origin, szyfrowanie z wykorzystaniem technologii kwantowej, szyfrowanie kwantowe

Firma Quantinuum ogłosiła powstanie i ruszenie ze sprzedażą Quantum Origin. To pierwszy na świecie generator kluczy, który umożliwia szyfrowanie z wykorzystaniem technologii kwantowej. Ma on na celu zapewnić klientom algorytmy szyfrowania oparte na obliczeniach kwantowych o różnych poziomach złożoności, sprawiając, że dane wejdą w nową erę bezpieczeństwa.

Wedle Quantinuum algorytmy szyfrujące Quantum Origin, które są oparte na obliczeniach kwantowych, to „doskonałe, niepodważalne rozwiązanie bezpieczeństwa dla współczesnych firm”. Wszystko przez zyskującą na popularności metodę „ukradnij teraz, rozszyfruj później”, w ramach której hakerzy wykradają zaszyfrowane dane z nadzieją, że w przyszłości powszechniejsze komputery kwantowe umożliwią ich rozszyfrowanie. Jednak firma twierdzi, że zapewnia też techniki szyfrowania odporne na próby deszyfrowania przez konkurencyjne systemy obliczeń kwantowych.

W Quantum Origin cały proces sprowadza się do szyfrowania danych z mocą obliczeniową niedostępną nawet dla najwydajniejszych superkomputerów, bo z udziałem potęgi drzemiącej w systemach obliczeń kwantowych. Nic dziwnego, bo mogą odblokować poziomy złożoności szyfrowanych danych, które są po prostu nieosiągalne dla architektury obliczeniowej.

Amerykański Narodowy Instytut Norm i Technologii (NIST), na przykład, z niepokojem przygotowuje standardy, które utrzymają kryptografię krajowego sektora publicznego przy życiu w najbliższej przyszłości. Pytanie jest proste: co by było, gdyby napastnicy wykradli informacje dzisiaj, aby odszyfrować je później – kiedy w końcu uzyskają dostęp do przyszłej technologii kwantowej? Ale odpowiedź na to pytanie – szyfrowanie z wykorzystaniem technologii kwantowej, które w sposób czysty przenosi tę kwestię w przyszłość – nie była dostępna… do czasu wprowadzenia na rynek produktu Quantinuum.

NAGŁÓWEK

Czytaj też: Obliczenia kwantowe zrewolucjonizują akumulatory?

Czytaj też: Kwantowe hologramy mogą w przyszłości odtwarzać nasze ciała. Jak to wykorzystamy?

Czytaj też: Fizyka kwantowa w życiu codziennym