Reklama
aplikuj.pl

Elektryczne motocykle w stylu retro od Maeving. Co oferuje RM1 w formie cafe racera?

Elektryczne motocykle w stylu retro od Maeving, RM1, Maeving RM1

Firma Maeving zawitała na trwające nadal targi Motorcycle Live w Wielkiej Brytanii ze swoim elektrycznym motocyklem RM1. Ten wyjątkowy, bo utrzymany w stylu retro bezemisyjny jednoślad już się wyprzedał i trudno się temu dziwić, bo na 2021 rok firma planowała tylko 100 egzemplarzy, ale już teraz przyjmuje rezerwację na produkcję w 2022 roku.

Maeving pokazał elektryczny motocykl RM1 i od razu sprzedał cały nakład produkcyjny

Elektryczny motocykl Maeving RM1 ewidentnie zalicza się do modeli typu cafe racer. Napędza go ukryty w tylnej piaście elektryczny silnik firmy Bosch, który napędza koło bezpośrednio, a nie poprzez pasek, czy łańcuch. Dokonuje tego w ramach trzech trybów jazdy, z czego ten najwyższy pozwala na rozwijanie maksymalnej prędkości rzędu 72 km/h. Zdecydowanie więc nie jest to model z myślą o autostradach, który toczy się na 19-calowych oponach Dunlop Gold Seal.

Czytaj też: Odrodzone Norton zapewni rynkowi 185-konny motocykl V4CR w stylu cafe racer

Maeving w swoim ogłoszeniu wskazuje też na obecność wyjmowanego akumulatora, którego można naładować w domu w ciągu 210 minut i zapewnić sobie zasięg na poziomie do 64 kilometrów. Więcej firma nie ujawnia, ale możemy bez najmniejszego problemu dostrzec na zdjęciach charakterystyczny wielki reflektor na przodzie, lusterka boczne, podpórkę, hamulce hydrauliczne, pełne błotniki, przyjemne dla oka krótkie, pojedyncze siedzenie, amortyzację z przodu i z tyłu, czy analogowy prędkościomierz.

Czytaj też: Tesla rozszerza partnerstwo z AMD. Chiński Model Y Performance już z Ryzenem

Każdy RM1 jest budowany ręcznie w zakładach firmy w Coventry i obecnie jest sprzedawany tylko w kontynentalnej części Wielkiej Brytanii w cenie 4995£, czyli 27000 zł.