Reklama
aplikuj.pl

Odrodzone Norton zapewni rynkowi 185-konny motocykl V4CR w stylu cafe racer

Odrodzona firma Norton Motorcycles, która funkcjonuje teraz pod przewodnictwem indyjskiego TVS przygotowała dla nas wyjątkowy motocykl V4CR, który zachwyca charakterem w stylu cafe racer oraz mocą, która zagwarantowała mu dostęp do klasy super-naked, choć aż taki „naked” ten model nie jest.

Motocykl V4CR od Norton doczekał się prezentacji w prototypowym wydaniu

Motocykl V4CR jest oparty na modelu V4SV i z tego co ujawniono w oficjalnym materiale prasowym, napędzi go chłodzony wodą 72-stopniowy 185-konny silnik V4 o pojemności 1,2 litra. Taka moc postawi go na poziomie modeli pokroju Triumph Speed Triple 1200, Aprilia Tuono V4 1100, czy 1290 Superduke R od KTM. Jego moc podkreśla wymuszenie wyścigowej (czyt. aerodynamicznej) pozycji rodem z motocykla sportowego, co podkreśla małe siedzenie, czy kierownica typu clip-on.

Czytaj też: Tak wydajnego Polarisa RZR jeszcze nie było. Oto RZR Pro R 2022

Na zdjęciach widzicie dopiero prototyp V4CR, którego wyglądu nie mącą lusterka boczne, światła kierunkowskazów, tablice rejestracyjne, czy pomarańczowe odblaski wymuszane prawem drogowym. Zdjęcia ujawniają zawieszenie Ohlins, hamulce Brembo i ten wyjątkowy okrągły reflektor na samym przodzie kolumny kierowniczej. Projektanci najpewniej słusznie zabudowali silnik V4, który przecież do najładniejszych nie należy, pozostawiając tylko alternator i osłony sprzęgła „na wierzchu”.

Czytaj też: Bliższe spojrzenie na wyścigowe hulajnogi elektryczne Helbiz o mocy 12 kW

Oficjalna strona producenta wspomina o wykorzystaniu włókna węglowego do baku i paneli nadwozia, pod którym znajduje się aluminiowa rama. Niestety premiera V4CR pozostaje nieznana, jak również potencjalna data premiery wersji ulicznej.