Reklama
aplikuj.pl

Co z Dragon Age 4? BioWare publikuje nowe powieści ze świata Thedas

dragon age 4

BioWare opublikował nowe informacje dotyczące świata Dragon Age 4. Gracze otrzymali dwie powieści ze świata gry, a firma przypomniała, czym będzie nadchodzący RPG.

Święto Dragon Age

BioWare zanim odleci w kosmos i zabierze nas na kolejną przygodę w uniwersum Mass Effect, wcześniej przekaże nam grę rozgrywającą się w świecie Thedas. Dragon Age 4 powstaje, a jak co roku, BioWare świętuje Dzień Dragon Age. W związku z tym wydarzeniem opublikowano kolejne wieści ze studia na temat gry oraz oddano w nasze ręce dwie powieści.

Strażniczka Yevka Ivo jęknęła i oparła się o twardy kamień. Ogr leżał martwy. Pół tuzina strzał wystawało z jego gardzieli, a lewa strona czaszki została wgnieciona do środka przez ostateczny cios jej krasnoludzkiego młota. Yevka mogła sobie pozwolić na chwilę odpoczynku.

— Udało im się uciec — rzekł stojący nad nią Strażnik Antoine.

— To dobrze — odparła Yevka. Strażnicy stanęli pomiędzy śmiercionośnymi ogrami a nieszczęsnymi górnikami po to, aby ci drudzy zdołali uciec. Nawet jeśli miało się to skończyć kilkoma siniakami. A może nawet złamanym żebrem. Antoine zszedł na ziemię koło Yevki, krzywiąc się z powodu własnych ran. Dwójka Strażników leżała na plecach, gapiąc się na spowite cieniem sklepienie jaskini.

— Nam też się udało — wspomniał Antoine. Podniósł kamyk i zaczął przekładać go pomiędzy palcami. Ten Elf nigdy nie potrafił usiedzieć na miejscu.

— Tym razem tak.

Antoine roześmiał się. — To samo powiedziałaś ostatnim razem, gdy walczyliśmy z ogrem.

— Ostatnio walczyliśmy z kilkoma ogrami. Więcej niż jednym. Ten trzeci prawie pozbawił cię głowy.

Pełna opowieść Nie znasz dnia

Czytaj też: PlayStation Plus na ten miesiąc to nieśmieszny żart

Trzydzieści lat temu, w roku 9:22 Wieku Smoka…

— No i? Oderwałeś mnie od eksperymentu, żeby tu przyjść, Volkarin. Promień światła pozwolił niższej nekromantce dostrzec syczącego potwora złożonego z kości i wysuszonych chrząstek. Jeden ruch jej ręki i poczwara została rozerwana na strzępy. — Czego chce ta nieszczęsna kreatura?

Emmrich Volkarin poprawił przypinkę na swoim kołnierzu. — Chwileczkę, Johanno.

— Dobrze. Johanna Hezenkoss zmarszczyła się na widok czaszki kołysanej w ręce Emmricha. — Zrobię wszystko, żeby powstrzymać ten skowyt.

Pewna czaszka zaczęła bezustannie wrzeszczeć w swojej niszy w Kobaltowym Ossuarium Wielkiej Nekropolii. Ktoś z obsługi zauważył to i powiadomił Żałobną Gwardię, która wysłała na miejsce dwójkę nekromantów.

Emmrich i Johanna dotarli do skrzyżowania. Volkarin umieścił wrzeszczącą czaszkę na cokole. — Jak ogromną wiedzę na temat umarłych mogłaby…

— Wspominałeś mi już o swojej pracy.

— Daj spokój! Emmrich obrócił się ku swej rozmówczyni. — Cóż to za rodzaj namiętności pozwala jednemu z duchów wznieść się ponad inne? Cóż za mieszanka myśli i uczuć spowodowała, że przywrócono mu duszę?

— Ckliwe brednie.

— Musisz przyznać, że jest to bardzo ciekawy wariant opętania!

Krzyki czaszki odbijały się od ścian korytarza.

Pełna opowieść Wieczny Płomień

Co z Dragon Age 4?

Jeśli chodzi o Dragon Age 4 – BioWare ponownie potwierdziło, że ciężko pracuje nad tym, aby kolejna gra była sukcesem. Po raz kolejny deweloperzy podkreślili, że tytuł skupiać się będzie na doświadczeniu jednoosobowym. Jeśli ktoś obawia się elementów sieciowych – DA4 nie będzie tego typu grą.

Czytaj też: Historia Battlefield 2042. Informator, zdradza co się stało

Zdaje się, że o grze w końcu usłyszymy więcej i częściej w 2022 roku. To właśnie tym okresem ekscytują się deweloperzy, ponieważ ma to być czas, gdy będę oni mogli częściej wypowiadać się na temat tego, nad czym pracują.