Reklama
aplikuj.pl

Wielka aktualizacja Windowsa 11 dla Insidersów nie dla modeli opartych na ARM64

Wielka aktualizacja Windowsa 11

Microsoft ogłosił właśnie Windows 11 Insider Preview Build 22518. Ta wielka aktualizacja Windowsa 11 wprowadza wiele zmian, nowości, ulepszeń i funkcji, które trafią do oficjalnych wydań systemu w 2022 roku. Jest jednak dostępna tylko dla sprzętów na bazie architektury x86 przez problemy, które doświadcza na ARM64.

Co wprowadziła aktualizacja Windowsa 11 dla Insidersów

Zdecydowanie najbardziej podkreślaną zmianą jest ułatwienie instalacji WSL (Windows Subsystem for Linux) ze Sklepy Microsoftu. Firma ulepszyła też ponoć sterowanie głosem, które jest realizowane nie w chmurze, a lokalnie na komputerze i udostępniła na swoim blogu dziesiątki wspieranych poleceń.

Czytaj też: Ceny płyt głównych B660 od MSI wyciekły. To tanie platformy dla Alder Lake-S

Użytkownicy mogą też od dziś urozmaicić pulpit kolekcjami Spotlight, które zapewnią Wam ciekawostki oraz wyjątkowe tapety. Dodatkowo widżety w tej wersji Windowsa 11 są teraz dostępne z lewej strony paska zadań. Tradycyjnie nie zabrakło całego mnóstwa poprawek i naprawy znanych błędów. Szkoda tylko, że mimo ponad 3-miesięcznego zgłaszania spadku wydajności SSD, Microsoft nadal nic tym nie robi.