Reklama
aplikuj.pl

Ceny płyt głównych B660 od MSI wyciekły. To tanie platformy dla Alder Lake-S

Intel zapowiedział swoje wystąpienie na CES 2022 na 4 stycznia, kiedy to najpewniej poznamy szczegóły zapewne kolejnych procesorów Alder Lake, jak i nowych chipsetów. Jednak już dziś wiemy, jak prezentują się nieoficjalne ceny płyt głównych B660 od MSI, dzięki nieoficjalnemu postowi na Twitterze od chi11eddog.

Czytaj też: Popularność Windows 11. Statystyki Steama ukazują prawdę

Wyciekły ceny płyt głównych B660 od MSI

Według ujawnionych przez niego informacji B660 od MSI występują jedynie w wersjach kompatybilnych z DDR5. Podkreślam, że mowa tylko o tych modelach, których nieoficjalne ceny poznaliśmy i wśród których aż osiem dotyczy wariantów microATX, a pozostałe dwa pełnoprawnych ATX. Wydaje się to więc bardzo, ale to bardzo dziwne, ale prawdę poznamy dopiero w samym dniu oficjalnej premiery.

Czytaj też: Już wkrótce Intel dogada się z TSMC w kwestii 3nm procesu

Wchodząc w szczegóły, ceny tych płyt głównych wahają się od 119 do 259 dolarów, czyli w przeliczeniu od od 485 do 1050 zł, z czego większość płyt wyceniono bliżej 1000, niż 500 zł. Wsparcie jedynie DDR5 dziwi zwłaszcza przez to, że modele Z690 występują w obu wariantach, ale może jest to spowodowane tym, że producenci sztucznie będą „zmuszać” nas do tego, aby sięgać po droższe Z690, jeśli będziemy kierować się wyłącznie wsparciem DDR? To jednak tylko domysły, więc nie bierzcie ich zbyt poważnie.