Reklama
aplikuj.pl

Star Wars Eclipse zapowiedziano za wcześnie?

star wars eclipse

Star Wars Eclipse to nowa produkcja ze znanego uniwersum, która została zapowiedziana podczas The Game Awards 2021. O grze zbyt wiele nie wiedzieliśmy, ale informator dostarczył ciekawostki ze studia.

Star Wars Eclipse – co oficjalnie wiemy?

Star Wars Eclipse ukazano nam podczas The Game Awards 2021. Tytuł został nam zapowiedziany jako produkcja Quantic Dream, która zabierze nas w czasy The High Republic. Gra ma być z gatunku przygodowych gier akcji, a charakterystyczne dla autorów Detroit Become Human rozgałęzienia fabularne znajdą się i tutaj.

Czytaj też: Najlepsze zwiastuny The Game Awards 2021

Quantic Dream zdradziło jeszcze, że wcielimy się w kilku bohaterów. Data premiery? Nie ma nawet przybliżonej, a gra jest na wczesnym etapie produkcji.

Informator wie więcej o Star Wars Eclipse

Więcej informacji dostarczył za to informator Tom Henderson. Według jego informacji – gra zadebiutuje na rynku za 3-4 lata… w pozytywnym scenariuszu! Na zagranie w ten tytuł poczekamy sobie zatem wiele lat i aż dziw, że twórcy zdecydowali się na tak wczesne ujawnienie projektu.

Możliwe jednak, że produkcje pokazano już teraz, aby przyciągnąć pracowników. Studio Quantic Dream Paris, które odpowiada za tę grę ma problem z zatrudnieniem i nie są w stanie znaleźć osób, które obsadzono by na ponad 60 stanowiskach! Do tego jeszcze 9 wolnych miejsc pracy znajdzie się w oddziale Quantic Dream Monteral. Być może marka Star Wars przyciągnie deweloperów?

Czytaj też: Zwiastun Dying Light 2 podrabia sam siebie, a DL1 otrzymuje łatkę

W studiu aktualni deweloperzy walczą jeszcze z autorskim silnikiem, na którym powstaje gra. Silnik tworzony był do fabularnych tytułów, jak Detroit Become Human i nie jest przystosowany do otwartego świata. Jeśli problemem jest silnik, a studio ma problemy ze znalezieniem ludzi do pracy – lekko obawiam się tego, jak skończy się historia tej gry. Ja dalej cierpię po skasowaniu Star Wars 1313.

Informator ujawnił jednak jeszcze to, że w produkcji jest więcej gier z logo Star Wars. Jedna z nich na pewno jest tytułem sieciowym. Tom Henderson przewiduje, że za około dwa lata będziemy otrzymywali co pół roku nową grę obsadzoną w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Fani tej marki mają dobrze! BioWare – proszę kończyć tego Dragon Age’a i brać się za Mass Effecta!