Reklama
aplikuj.pl

GTA 6 w tarapatach i nawet mnie to nie dziwi

gta 6

GTA 6 ma zaliczać ogromne problemy podczas produkcji. Informator zdradza kilka wieści na temat dalszych planów Rockstara, ale nowe rzeczy nie wyglądają za dobrze.

Legenda Rockstar upada?

Mam dwie teorie. Pierwsza mówi o tym, że Rockstar Games już nie jest tą firmą, co kiedyś i nie ma szans, abyśmy dostawali od tej ekipy tak dobre gry, jak dawniej. Na poparcie tej teorii mam to, że dziś firma zupełnie skupiła się na trybie sieciowym GTA i nawet rozszerzenia fabularne lądują właśnie tam. Jaki mam z tym problem? Aktualizacja Cayo Perico, która dodała nową wyspę zaoferowała najgorszą historię od Rockstara w historii. Rozgrywka na wyspie stała w rozkroku między sieciowością tytułu a chęcią bycia DLC bardziej dla pojedynczego gracza. Nadchodzące DLC z kolejną dawką fabuły w trybie Online kompletnie mnie nie interesuje, ponieważ znając Rockstara – wcześniej będę musiał zostać VIPem, założyć klub motocyklowy, jakąś siedzibę, przejąć połowę klubów nocnych, a przy okazji zginąć 100 razy przez graczy latających nad moją głową. Aż się odechciewa grać. To nie jest dawny Rockstar.

Czytaj też: Star Wars Eclipse zapowiedziano za wcześnie?

Druga teoria, którą wymyśliłem na temat tego, co może dziać się w Rockstarze jest taka, że być może w studiu jest tylko nowych osób (a przy okazji nastąpiły zmiany na stanowiskach kierowniczych), że nowi pracownicy muszą dopiero się nauczyć czym są gry tej firmy. Obstawiałem, że dlatego powstają remastery oryginalnej trylogii 3D – aby lepiej zrozumieć filozofię tych produkcji. Gdy jednak okazało się, że grami zajmuje się inna ekipa, a Rockstar nawet nie był do końca świadomy stanu technicznego produkcji – straciłem nadzieję w tę firmę.

Z GTA 6 ma się źle dziać

Informator, który dostarczał informacji o Star Wars Eclipse przed oficjalnym ujawnieniem gry, wypowiedział się też na temat Rockstara. Według jego informacji, proces deweloperski GTA 6 jest chaotyczny. Na ten moment istnieje potencjał na sytuację, w której podczas zapowiedzi gry, wiele osób będzie rozczarowanych (choć nie ma to być kwestia graficzna). Informator uważa, że jeśli gra zostanie zapowiedziana w tym roku lub na początku przyszłego, to mamy się czego obawiać.

Czytaj też: Musicie zobaczyć gameplay z polskiego Evil West

W dniach, gdy informator przedstawiał wieści na temat Star Wars Eclipse, ujawnił on plany Rockstara na przyszłość. Oprócz tworzenia GTA 6, firma ma też pracować nad Red Dead Redemption 2 i Red Dead Online w natywnej wersji na PlayStation 5 i Xbox Series. Oprócz tego, w produkcji ma być odnowione pierwsze Red Dead Redemption. W plotkach słyszeliśmy również o tym, iż autorzy Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition mają przygotowywać remaster GTA 4. Informator przyznaje, że nic o tym nie słyszał. Być może zatem projekt rzeczywiście powstaje w Groove Street Games, a nie Rockstarze.