Reklama
aplikuj.pl

Zabezpieczenia PlayStation 4 złamane. Fani Elden Ring – uwaga na spoilery!

elden ring

System PlayStation 4 został złamany. Nie jest to pierwsza sytuacja w przypadku tej konsoli, ale akurat w tym przypadku daje sporo możliwości do sprawdzenia plików Elden Ring.

Co łączy PlayStation 4 i Elden Ring?

Jeśli jesteście fanami gier From Software i nie możecie się doczekać odkrywania świata Elden Ring, to lepiej zablokujcie w mediach społecznościowych nazwę gry. Wkrótce może nastąpić ogromny wyciek informacji na temat produkcji i ciężko będzie się przed nim uchronić. Dlaczego doszło do takiej sytuacji?

System PlayStation 4 w wersji 9.00 (bez mniejszych aktualizacji) został złamany.

https://twitter.com/SpecterDev/status/1470225946007556097?s=20

Zabezpieczenia konsoli zniesiono w wyjątkowo udany sposób i powtarza się historia aktualizacji 5.05 oraz 7.55, które dotychczas były najczęściej wykorzystywane przez hakerów. System konsoli pozwala na spojrzenie w pliki gier, a sprzęt działa stabilnie.

Czytaj też: GTA 6 w tarapatach i nawet mnie to nie dziwi

Jak widać, nie jest to pierwsza tego typu historia związana z łamaniem zabezpieczeń konsol. Problem jednak w tym, że czasem niektóre produkcje wymagają posiadania odpowiedniej wersji systemu, aby się uruchomić. Dlatego niemożliwe było instalowanie nowszych gier na starszych systemach.

Pamiętacie Elden Ring Network Test?

Elden Ring jakiś czas temu oferował graczom możliwość zabawy w produkcji, a przy okazji testowanie stabilności serwerów gry. Wymagania dla gry? Posiadanie systemu w wersji 9.00… Jak się zapewne domyślacie – oznacza, to że produkcję, której teoretycznie nie powinno się już dać włączyć, można znów uruchomić.

Czytaj też: Musicie zobaczyć gameplay z polskiego Evil West

Hakerzy już teraz przystąpili do prac i ich celem jest najnowsza gra From Software. Gracze-hakerzy zamierzają wyciągnąć z plików gry wszystko, co się da. Oczywiście Elden Ring Network Test nie oferuje całej produkcji, ale twórcy wycinając zawartość (lub blokując do niej dostęp) na pewno pozostawili wiele plików, które mogą nam zdradzać sporo szczegółów na temat gry.