Reklama
aplikuj.pl

Nowy Cray X, to pierwszy egoszkielet wspomagający dwie części działa

Nowy Cray X, pierwszy egoszkielet wspomagający

Firma German Bionic najpewniej zawita na targi CES 2022 na początku stycznia ze swoim wyjątkowym egzoszkieletem Cray X piątej już generacji, aby tam właśnie ogłosić jego dostępność wszystkie szczegóły i cenę.

Cray X piątej generacji, czyli egzoszkielet unikalny

Ledwie rok temu doczekaliśmy się premiery Cray X czwartej generacji, który chwalił się lekką konstrukcją za sprawą włókna węglowego. Jego kolejna generacja również korzysta z tego wyjątkowo lekkiego materiału i zawdzięcza sobie unikalność tym, że wspomaga dwa obszary ciała. Wszystko to przy zachowaniu wodoodporności na poziomie IP54 oraz imponującego wsparcia i przy wykorzystywaniu 40-woltowego wyjmowanego akumulatora.

Czytaj też: Egzoszkielet Sportsmate 5 wspomoże Was w ćwiczeniach… ale też je utrudni

Wśród funkcji najnowszej generacji Cray X, obejmującego plecy, tors i biodra, znajdziemy podsystem IoT z możliwością integracji z innymi elementami „fabryk-smart”, czy system pomocy dla niedoświadczonych ze wskazówkami i instrukcjami na zintegrowanym wyświetlaczu. Nie zabrakło nawet sztucznej inteligencji, która ostrzega użytkowników o nieprawidłowej postawie lub niewłaściwych metodach podnoszenia, co zresztą jest odnotowywane.

Czytaj też: Jak egzoszkielety mogą pomóc sparaliżowanym osobom?

W praktyce oprócz ochrony dolnej części pleców użytkownika, nowy model Cray X oferuje również aktywne wspomaganie chodzenia. To oznacza, że pracownicy otrzymują więcej wsparcia podczas podnoszenia i przenoszenia ładunków o wadze do 30 kg. Niestety na więcej szczegółów musimy poczekać.