Reklama
aplikuj.pl

Splinter Cell Remake zapowiedziany, ale podobno nie ma się z czego cieszyć

splinter cell remake

Ubisoft oficjalnie ogłosił prace nad Splinter Cell Remake. Produkcja ma być wierna dawnej grze, ale przystosowana do dzisiejszych modeli zabawy. Problem jednak w tym, że twórcy gier mają ostatnio same problemy.

Zapowiedź Splinter Cell Remake

Najpierw była radość. Ubisoft ogłosił w długim wpisie na swojej stronie internetowej, że trwają prace nad Splinter Cell Remake. Aktualnie wiedzieliśmy oficjalnie, że powstaje Splinter Cell VR, a z przecieków – że trwają prace nad zupełnie nową odsłoną. Teraz jednak mamy kolejną oficjalną wiadomość, według której deweloperzy z Ubisoft Toronto pracują nad odnowioną odsłoną pierwszej części gry.

Niektórzy fani byli wystraszeni tym faktem, bojąc się, że Ubisoft drastycznie przebuduje produkcję. Bano się, że pojawi się otwarty świat, a rozgrywka stanie się bardzo łatwa, aby sprzedać jak najwięcej kopii gry. Ubisoft wiedział o tych obawach i każdy kto się wczytał w zapowiedź, mógł się dowiedzieć, że deweloperzy chcą być wierni oryginałowi, tytuł będzie dalej oferował mroczny klimat, produkcja pozostanie liniowa, a najważniejsze zmiany dotyczyć będą technologii, w jakiej powstanie gra. W skrócie – deweloperzy dobrze wiedzą, jak ma wyglądać ta produkcja.

Czytaj też: Elden Ring bez tajemnic. Co znaleziono w plikach gry?

Tylko czytając ogłoszenie Ubisoftu nie dawało mi spokoju to, że tytuł zdaje się być w powijakach. Deweloperzy nie ukrywają, że są na początku tworzenia produkcji, ale z ich słów można było wywnioskować, jakby jeszcze nie mieli kompletnie nic. W takim razie rodzi się pytanie – dlaczego deweloperzy tak wcześnie zapowiedzieli swoją produkcję? No i czy nie będziemy czekali tyle, ile czekamy na źle oceniony przez wielu remake Prince of Persia?

Spinter Cell Remake a problemy Ubisoft Toronto

Dziś wiemy już trochę więcej na temat sytuacji w studiu Ubisoft Toronto. Informatorzy rozeznali się już w temacie i nie są przekonani o dobrej kondycji firmy. To co najbardziej zaskakuje to to, że wieści o ostatnich odejściach doświadczonych deweloperów z Ubisoftu okazały się prawdziwe. Ubisoft stracił wielu przywódców zespołów i nie może znaleźć nowych chętnych do pracy.

Czytaj też: Pokazano Horizon Forbidden West na PS4 i już słyszę to wycie

Od dłuższego czasu kanadyjskie oddziały Ubisoftu mają problem z pracownikami, ponieważ w przeszłości zatrudniali wszelkie talenty z okolicy, ale przez lata powstało kilkadziesiąt innych studiów, które podkradały pracowników Ubisoftu. Doszliśmy do sytuacji, w której inne firmy przekonały do siebie doświadczone zespoły i Ubisoft wciąż szuka liderów.

Tom Henderson uważa ogłoszenie gry jako próbę przywrócenia wiary w Ubisoft. Być może występuje tutaj podobna sytuacja, jak w przypadku Quantic Dream, które bardzo wcześnie ujawniło Star Wars Eclipse, prawdopodobnie po to, aby przekonać do siebie talenty, które omijały studio. Pokazanie, że w Ubisoft Toronto powstaje Splinter Cell, może zachęcić deweloperów do zajęcia jednego z ponad sześćdziesięciu wolnych stanowisk. Informator uważa, że grę zobaczymy w sprzedaży najszybciej w 2024 roku.

Więcej informacji dostarczył Andy Robinson, które ujawnił, że Ubisoft Toronto nie jest aktualnie w najlepszym miejscu w swojej historii. Projekt Splinter Cell Remake może być wymuszony, po to, aby dać deweloperom cokolwiek do roboty. W międzyczasie trwać będzie rekrutacja, która być może w końcu zapełni wolne stanowiska.