Reklama
aplikuj.pl

Pokazano Horizon Forbidden West na PS4 i już słyszę to wycie

horizon forbidden west

Jak Horizon Forbidden West wygląda na starej generacji konsol? Nie musimy się już domyślać, bo deweloperzy zaprezentowali zrzuty ekranu pochodzące z urządzenia, które kupiliście prawie 10 lat temu.

Horizon Forbidden West na starej konsoli

Dotychczas wszelkie materiały wideo czy zrzuty ekranu pochodzące z Horizon Forbidden West uzyskiwano na PlayStation 5. Ani razu nie widzieliśmy gry na PlayStation 4 i jedyne co nam oferowano, to zapewnienia deweloperów, że gra na poprzedniej generacji wygląda w niektórych aspektach grafiki słabiej, ale ogólnie – dalej wygląda bardzo dobrze.

Główne różnice miały polegać na gorszym oświetleniu czy wodzie wykonanej w innej technice, która nie jest tak imponująca, jak na PS4. Oczywiście do tego dochodziły sprawy związane z rozdzielczością gry oraz płynności.

W końcu jednak Guerilla pochwaliła się tym, jak produkcja wygląda na konsoli z 2013 roku. Rzućcie okiem na zrzuty ekranu!

Ufając twórcom (bo niestety, dalej popularne są praktyki upiększania promocyjnych zrzutów ekranu) można dostrzec, że gra rzeczywiście wygląda gorzej, niż na PlayStation 5. Porównując jednak ją z Horizon Zero Dawn – różnica jest naprawdę duża i nowa odsłona zaskakuje jakością. Gęstość roślinności czy spektakularne chmury prezentują się wspaniale.

Czytaj też: GTA miało być tytułem ekskluzywnym na Xboxa!

Warto odnotować też to, że zrzuty ekranu, jak i sam opis wpisu, wskazują na to, że grafiki pochodzą ze zwykłej konsoli PlayStation 4. Sony publikując screenshoty z PlayStation 4 Pro oznacza je w dolnym prawym rogu „Captured on PS4 Pro”. To co zatem widzimy – działa na sprzęcie z 2013 roku.

Posiadacze PlayStation 4 otrzymają zatem świetnie wyglądającą produkcję, której jednak ogrywanie darowałbym sobie do ewentualnego zakupu PlayStation 5. Nie chodzi już nawet o samą różnicę w oprawie, a o komfort podczas rozgrywki. Korzystając od roku z dobrodziejstw aktualnej generacji konsol, zapomniałem już jak hałasowało PlayStation 4, a pod koniec generacji był to już naprawdę nie do zniesienia. PS4 po prostu wyją tak głośno, że czasem możliwe jest granie tylko w słuchawkach. Skoro Horizon Zero Dawn potrafił sprawić, że PS4 odlatywało na samym ekranie mapy, to boję się, co się będzie działo w jeszcze ładniejszej wersji gry.

Co nas czeka w Horizon Forbidden West?

W Horizon Forbidden West dołączymy do Aloy, która walczy teraz na zakazanym zachodzie – na majestatycznym, ale niebezpiecznym pograniczu, kryjącym tajemnicze nowe zagrożenia. Potężne burze i niepowstrzymana plaga prześladują niedobitki ludzkości, a budzące grozę nowe maszyny wciąż grasują na granicach. Życie na Ziemi może czekać kolejna zagłada i nikt nie wie, dlaczego tak się dzieje.

Czytaj też: Rayman Origins za darmo, a Xbox rozdaje gry

To Aloy musi odkryć tajemnicę tych zagrożeń i przywrócić porządek oraz równowagę w świecie. Bohaterka po drodze spotka starych znajomych, zawiąże sojusze z nowymi, wojowniczymi frakcjami, i odkryje dziedzictwo starożytnej przeszłości – cały czas próbując być o krok przed teoretycznie niepokonanym nowym wrogiem.