Thermaltake Toughliquid 360 ARGB Sync to pierwsze AiO producenta, które mam okazję testować. Czy ta konstrukcja mnie przekona?
Akcesoria Thermaltake Toughliquid 360 ARGB Sync
Producent dołącza do opakowania instrukcję, zestaw montażowy, pastę termoprzewodzącą, kabel SATA (zasilanie kontrolera ARGB), kabel ARGB, kabel 3x 4-pin -> 1x pin. Thermaltake pomyślał więc praktycznie o wszystkim, co rzeczywiście może się przydać podczas składania komputera. Sam montaż również jest prosty i bardzo typowy dla różnych AiO. Gwarancja wynosi 2 lata.
Specyfikacja Thermaltake Toughliquid 360 ARGB Sync
AiO wygląda naprawdę dobrze. Wentylatory są czarno-szare i nie mają podświetlenia. Na górze blokopompki jest ruchomy blok z ARGB. Nie jest to więc mocne narzucanie się podświetleniem, ale raczej lekkie jego wstawienie. Mi przypadło to do gustu i uważam, że całość dobrze będzie się prezentowała.
Chłodnica ma wymiary 395 x 120 x 27 mm. Została ona wykonana z aluminium. Obok węży znajdziecie specjalny korek, dzięki któremu możecie uzupełnić poziom cieczy w układzie. Same węże mają długość 400 mm i są pokryte specjalnym materiałem. Ich elastyczność jest dobra, a połączenie z blokopompką ruchome. Nie będzie więc tutaj problemów z ich ułożeniem w obudowie.
Czytaj też: Test chłodzenia Arctic Freezer A35 A-RGB
Blokopompka ma kilka ciekawych rozwiązań. Po pierwsze góra jest obracana, więc można całość zamontować w dowolnej orientacji. Po drugie z boku znajduje się wbudowany kontroler. Nie wygląda to najlepiej, ale pozwala na łatwe sterowanie podświetleniem. Jeśli chcecie z niego skorzystać to podłączacie złącze SATA, jeśli całość synchronizujecie z płytą to złącze ARGB. Podstawa bloku jest miedziana. Pompka pracuje z maksymalną prędkością równą 3300 RPM i zasilana jest ze złącza 3-pin.
Do Thermaltake Toughliquid 360 ARGB Sync dołączone są trzy 120 mm wentylatory TT-1225. Ich maksymalna prędkość wynosi 2000 RPM, przepływ powietrza 58,35 CFM, ciśnienie 2,41 mmH2O, a głośność 22,3 dBA. Śmigła zasilane są ze złączy 4-pin PWM. Są one również bardzo dobrze wykonane.
Testy Thermaltake Toughliquid 360 ARGB Sync
Chłodzenie zdecydowanie świetnie wypada pod względem wydajności. Jest to jedna z wydajniejszych konstrukcji, a na niższych obrotach nawet najwydajniejsza. Plusem jest też kultura pracy. Co prawda na maksymalnych obrotach nadal jest głośno, ale ciszej niż w przypadku konkurencji. Na 1200 RPM jest już za to naprawdę cicho (jak na AiO 360), a na 800 RPM raczej AiO nie będzie Wam już kompletnie przeszkadzało.
Czytaj też: Test chłodzenia be quiet! Dark Rock TF 2
Podsumowanie testu Thermaltake Toughliquid 360 ARGB Sync
Thermaltake Toughliquid 360 ARGB Sync kupicie za ok. 600 zł. Uważam, że jest ono w pełni warte tych pieniędzy. AiO jest bardzo dobrze zbudowane i ma łatwy montaż. Jeśli chcecie tylko podświetlenie blokopompki to moim zdaniem przypadnie Wam ono do gustu. Wentylatory są znakomitej jakości i również dobrze wyglądają. Nie mają podświetlenia, ale dobrze będą komponowały się z całością.
Chłodzenie bardzo dobrze wypadło w testach, gdzie notuje świetne wyniki pod względem temperatur oraz oferuje naprawdę cichą pracę. Wyjątkiem są tutaj maksymalne obroty, ale z pewnością całość jest najcichszym AiO 360, z jakim miałem do czynienia przez ostatni czas. Zdecydowanie więc polecam ten zakup – na pewno będziecie z niego zadowoleni.