Reklama
aplikuj.pl

Wyciekło dziewięć nowych mobilnych procesorów Alder Lake Intela

dziewięć nowych mobilnych procesorów Alder Lake Intela, mobilnych procesorów Alder Lake Intela

Profil BenchLeaks na swoim Twitterze opublikował szereg wyników testów z bazy danych Geekbench 5. Te wskazują na aż dziewięć nowych mobilnych procesorów Alder Lake Intela.

Wyciekło dziewięć nowych mobilnych procesorów Alder Lake Intela

Wyciek obejmuje spore spektrum oferty CPU, jaką Intel ma zamiar wprowadzić do segmentu mobilnego w ramach 12. generacji Core. Lista zaczyna się od modelu Core i5-1240P z 12 rdzeniami i 16 wątkami do Core i9-12900HK z 14 rdzeniami i 20 wątkami, czyli obejmuje zarówno układy o wysokim, jak i niższym TDP. To najpewniej sprawia, że procesory pokroju Core i5-1240P i Core i7-1280P, mają w rzeczywistości taką samą liczbę rdzeni jak ich odpowiedniki z serii H pokroju Core i5-12500H i Core i7-12700H, ale znacznie niższe zegary.

Czytaj też: MSI pokazało limitowaną płytę główną MEG Z690 GODLIKE w cenie karty graficznej

Ich wydajność możecie podejrzeć powyżej i choć ciężko na podstawie wyników z Geekbench 5 szacować wydajność w rzeczywistych obciążeniach, uzyskane przez nie punkty mogą służyć do wyobrażenia o tym, jak wypada wydajność tych Core na tle innych CPU. Trudno uznać je jednak za całkowicie prawdziwe, patrząc po wynikach serii Core i9, ale lepsze to, niż nic.

Czytaj też: [Aktualizacja] Steam Deck Valve – wszystko co musicie wiedzieć

Pewne jest, że te układy zobaczymy w laptopach już w przyszłym roku, bo ich prezentacja będzie miała zapewne miejsce na CES 2022. Intel rozesłał już bowiem przed miesiącem próbki do swoich partnerów, którzy najpewniej teraz je testują i stąd wycieki tego typu.