Reklama
aplikuj.pl

Najczęściej porzucane gry 2021 to tytuły z Xbox Game Pass

xbox game pass

Końcówka roku to okres wielu podsumowań. Ciekawe wyniki pojawiły się w serwisie agregującym czasy potrzebne do ukończenia danych gier. Xbox Game Pass znacząco wpłynął na tegoroczne wyniki.

Najczęściej notowane gry 2021

HowLongToBeat to serwis skupiający wokół siebie graczy, którzy lubią tworzyć cyfrowe spisy swoich gier. W czasach, gdy sam czasem dziwię się, że jakąś grę już mam, jest to przydatne. Niedawno czekałem na obniżkę ceny konsolowej wersji Risen 3, a gdy promocja się pojawiła i chciałem tytuł kupić, okazało się, że skądś już go mam…

HowLongToBeat jest serwisem multiplatformowym, więc znajdziecie tam całą masę gier. To, co jednak wyróżnia stronę na tle podobnych serwisów, to to, że gracze mogą również podawać, ile czasu zajęło im ukończenie poszczególnych gier. Istnieje opcja podania informacji na temat przejścia głównych zadań, głównych zadań mieszanych z kilkoma pobocznymi i kompletnego ukończenie gry. Dzięki informacjom podawanym przez graczy można łatwo ze średniej ocenić, ile czasu zajmie nam dana produkcja albo… dowiedzieć się na koniec roku kilku ciekawostek o grach.

Czytaj też: Danny Trejo w darmowej misji Far Cry 6

Serwis agregujący gry zaczął dzielić się pierwszymi informacjami na temat produkcji, które ogrywaliśmy w 2021 roku. Zaprezentowano nam dane dotyczące tego, jakie tytuły były najczęściej dodawane do bibliotek graczy. Lista prezentuje się następująco:

 1. NieR Replicant ver.1.22474487139…
 2. Resident Evil Village
 3. Mass Effect Edycja Legendarna
 4. Super Mario 3D World + Bowser’s Fury
 5. The Legend of Zelda: Skyward Sword HD
 6. Metroid Dead
 7. Psychonauts 2
 8. Tales of Arise
 9. Deathloop
 10. Bravely Default II

Nie znamy jeszcze tytułu, który był najczęściej kończoną grą 2021 roku, ale dostępne publicznie informacje z serwisu wskazują na Resident Evil Village.

Najczęściej porzucane gry 2021

Ciekawe prezentuje się lista produkcji, których gracze nigdy nie ukończyli. Czyli według serwisu – dane o rozpoczęciu zabawy dodano, ale finalnego czasu ukończenia nie dostarczono. Uwagę zwraca to, że gracze zwykle porzucają gry dostępne w ramach Xbox Game Pass. Oczywiście to, że gry są za darmo, więc wiele osób je i tak i tak próbuje może mieć na to wpływ, ale w takim razie ciekawym jest również to, że tytuły nie znalazły się na poprzedniej liście. Oto lista gier, które nie spodobały się ostatecznie wielu graczom:

 1. Twelve Minutes
 2. Loop Hero
 3. The Ascent
 4. Outriders
 5. The Medium
 6. Returnal
 7. Oddworld: Soulstorm
 8. Back 4 Blood
 9. Cyber Shadow
 10. Biomutant

Czytaj też: Wymagania sprzętowe Dying Light 2 są naprawdę niskie

Twelve Minutes, The Ascent, Outriders, The Medium oraz Back 4 Blood zadebiutowały na swoje premiery w usłudze Microsoftu i nie były wystarczająco ciekawe, aby je skończyć. Wysoka pozycja Loop Hero prawdopodobnie bierze się z tego, że tytuł był często polecany jako produkcja, w którą trzeba zagrać, bo to cichy hit. Cóż, nie okłamujmy się, że jest to gra specyficzna i nie spodoba się wszystkim, a jeśli już to fanom gier niezależnym.