Reklama
aplikuj.pl

Oppo patentuje smartfon z kamerą pod wyświetlaczem i drugim ekranem

Oppo patentuje smartfon z kamerą pod wyświetlaczem i drugim ekranem
Źródło: LetsGoDigital

Cały czas czekamy, aż Oppo w końcu wypuści smartfon z aparatem pod wyświetlaczem. Najnowszy patent, który firma otrzymała, każe przypuszczać, że może się to stać już w najbliższym czasie.

Patent Oppo – czyżby był to Find X4 Pro?

W bazie danych WIPO (Światowego Biura Własności Intelektualnej) pojawił się nowy patent Oppo obejmujący smartfon z kamerą pod wyświetlaczem i dodatkowym ekranem z tyłu, umieszczonym obok wyspy aparatów. Z 48-stronicowej dokumentacji, do której dotarł serwis LetsGoDigital, umieszczono kolorowe rendery, pokazujące urządzenie z każdej strony. Widzimy więc nie tylko kluczowe elementy, ale również dokładną budowę smartfona.

Źródło: LetsGoDigital

Ilustracje pokazują nam ekran zakrzywiony ze wszystkich stron i kwadratową wyspę aparatów z czterema obiektywami, choć to akurat może się zmienić w przypadku finalnego produktu, bo liczba aparatów nie jest częścią patentu. Mały ekran obok wyspy ma pokazywać ogólne informacje, a także służyć do wykonywania selfie.

Czytaj też: OnePlus Buds Z2 – nowe słuchawki z ANC i dłuższą żywotnością baterii

Pojawiły się już spekulacje, że opatentowany smartfon może pojawić się na rynku jako Oppo Find X4 Pro, najprawdopodobniej napędzany przez Snapdragona 8 Gen 1. Jest to jednak niepotwierdzona informacja i równie dobrze urządzenie może nigdy nie wyjść poza fazę projektu.