Tuż przed świętami Google Chrome dostaje nowe funkcje zakupowe

google chrome hasła

Jeśli jeszcze nie zrobiliście świątecznych zakupów, to nie zostało Wam wiele czasu. Widocznie Google też zdaje sobie z tego sprawę, bo do przeglądarki Chrome trafiły nowe funkcje, które mają pomóc w kupowaniu prezentów i nie tylko.

Co nowego w Google Chrome?

W mobilnej wersji przeglądarki pojawią się zaktualizowane ceny produktów, widoczne w siatce otwartych kart. Jest to bardzo użyteczne, bo nie będzie wymagało otwierania i odświeżania danej strony. Od razu zobaczymy, czy cena za produkt została zmieniona. Ponadto Google wprowadziło narzędzie Obiektyw także na komputerach, co zdecydowanie ułatwi szukanie przedmiotów, które zobaczyliśmy w sieci. Wystarczy, że klikniemy w obraz prawym przyciskiem myszy i wybierzemy opcję „Szukaj grafiki za pomocą obiektywu Google”. Następnie pozostaje wybór danego przedmiotu z grafiki, a resztę funkcja zrobi za nas.

Czytaj też: OnePlus Buds Z2 – nowe słuchawki z ANC i dłuższą żywotnością baterii

Z innych nowości, dodano również możliwość zapisu wszystkich swoich haseł do witryn zakupów w Chrome, dzięki czemu nie trzeba będzie logować się za każdym razem. Ulepszono także autouzupełnianie adresu i informacji o płatnościach, co powinno przyspieszyć dokonywanie zakupów. Niektóre z tych funkcji są już dostępne, inne będą wdrażane w najbliższym czasie.