Reklama
aplikuj.pl

Dwa nowe systemy chłodzenia AIO Sapphire. Co obiecują modele NITRO+?

Dwa nowe systemy chłodzenia AIO Sapphire, modele NITRO+

Firma Sapphire Technology ujawniła swoje dwa nowe systemy chłodzenia AIO w postaci modeli NITRO+. Mowa dokładnie o Sapphire NITRO+ S360-A oraz Nitro+ S240-A, czyli całkowicie nowych, zaprojektowanych od podstaw systemów AIO, które znacząco przewyższają poprzednie modele producenta. Przynajmniej tak zdaje się twierdzić firma.

Modele NITRO+, czyli dwa nowe systemy chłodzenia AIO Sapphire

Jak to bywa z systemami typu AIO, najważniejsze ich elementy sprowadzają się do pompy (Asetek 7. generacji) zwieńczonej unikalnym designem i systemem podświetlenia oraz chłodnicy (z podświetlanymi wentylatorami Hybrid Fan Blade). Te elementy łączą ze sobą wysokiej jakości rurki EPDM w nylonowej siatce, a unikalność obu modeli dopełnia pierwszy taki na rynku obieg cieczy z czujnikiem temperatury. Dzięki temu podsystem chłodzenia (wentylatory+pompka) skuteczniej utrzymują temperatury w ryzach.

Czytaj też: Nowe karty graficzne NVIDIA przetestowane. Mogą być słabsze od iGPU AMD

W swoim ogłoszeniu producent naturalnie zachwala i podkreśla możliwości swoich nowych systemów chłodzenia, z czego najważniejsze wzmianki dotyczą pompy i wentylatorów. Ta pierwsza oferuje do 15% wyższą wydajność cieplną w porównaniu do poprzedników, a same wentylatory (dwa lub trzy 120 mm zależnie od wersji) są ponoć cichsze o 5 dBA i chłodzą skuteczniej o 4 stopni Celsjusza.

Czytaj też: Wyciekło dziewięć nowych mobilnych procesorów Alder Lake Intela

Informacje dopełnia wzmianka o kompatybilności z gniazdem AMD AM4 oraz Intel LGA 115X/1200/20XX i 1700, co zapewnia szeroki zakres kompatybilności. Oba chłodzenia Sapphire NITRO+ S360-A oraz Nitro+ S240-A są obecnie dostępne u wybranych sprzedawców internetowych SAPPHIRE i w sklepach komputerowych na całym świecie.