Reklama
aplikuj.pl

Nowy flagowiec NVIDIA w obiektywie. Co zdradza zdjęcie GeForce RTX 3090 Ti?

zdjęcie GeForce RTX 3090 Ti, GeForce RTX 3090 Ti,

Wygląda na to, że wreszcie doczekaliśmy się pierwszego nieoficjalnego zdjęcia karty GeForce RTX 3090 Ti, czyli nowej flagowej karty graficznej NVIDIA, która prezentacji ma doczekać się 4 stycznia, a premiery 27 stycznia.

Wyciekło zdjęcie GeForce RTX 3090 Ti, choć niestety tylko pudełka, które jednak zdradza wygląd karty

Jeśli interesuje Was to, co GeForce RTX 3090 Ti będzie miał do zaoferowania, to koniecznie sprawdźcie mój poprzedni wpis na jego temat. Tutaj skupimy się wyłącznie na pudełku, wspominając tylko, że na tle RTX 3090 (obecnego flagowca) wersja Ti będzie jego rozwinięciem o to „jedno oczko w górę”, zapewniając zupełnie nowy, bo topowy poziom wydajności i możliwości.

Czytaj też: Valve eksperymentuje z nowym sklepem w ramach Steam Labs Experiment 13

Samo zdjęcie pojawiło się na łamach ITHome i dotyczy nie tyle karty graficznej, co jej pudełka. Mowa o modelu ASUS GeForce RTX 3090 TUF Gaming, którego front pudła zdradza zarówno kompatybilność z PCIe 4.0, a nie zapowiadanego PCIe 5.0, jak również pojemność VRAM (24 GB) przez fragment najpewniej cyfry „4”.

Czytaj też: Powstał dysk dla audiofilów. To nie żart, a jedyne takie dzieło w historii

Specyfikacja karty pozostaje niestety tajemnicą, ale samo w sobie wielkie pudło potwierdza, że RTX 3090 Ti TUF Gaming będzie różnił się od RTX 3090 z tej samej serii. Widać to po chłodzeniu, a dokładniej mówiąc, grubszej chłodnicy i wentylatorom o większej liczbie łopatek. Nic dziwnego, bo nowa karta ma posiadać TDP na poziomie 450 W, czyli o prawie 100 więcej od RTX 3090.