WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

7nm Vega 20 od AMD mogła zostać opóźniona

Wygląda na to, że firmie AMD mogła powinąć się noga z pierwszymi na rynku PC rdzeniami graficznymi wykonanymi w 7nm procesie technologicznym. Jak ujawnił raczej nieprzebierający w plotkach GamersNexus, pierwsze kart graficzne wyposażone w układy 7nm Vega 20 od AMD mogły zostać opóźnione o kilkanaście tygodni. 

Według oficjalnych informacji firma miała wrzucić na rynek modele Radeon Pro i Radeon Instinct napędzane tymi GPU jeszcze w tym roku. Nie było to w żadnym stopniu wątpliwe, bo podczas targów Computex 2018 Lisa Su, CEO AMD pokazała światu inżynieryjną próbkę rdzenia Vega 20. GamersNexus powołał się jednak na swoje źródła, które wskazują jasno, że te plany zostały przesunięte na ostatnie dni pierwszego kwartału 2019 roku. Na potwierdzenie tego można przytoczyć ostatnią sytuację, która odcisnęła na firmie niemałe piętno.

Podczas spotkania z inwestorami z okazji zakończenia III kwartału 2018 AMD mogło niepublicznie zapowiedzieć swoje opóźnienie, co następnie spowodowało około ponad 8,5% spadek cen akcji na giełdzie. Ma to znacznie więcej sensu od teorii, wedle której akcje spadły, bo firma nie osiągnęła spodziewanych wyników finansowych. Nam niestety pozostaje czekać na sprostowanie od firmy… albo też oficjalną prezentację zapowiadanego od wielu miesięcy produktu.

Czytaj też: Nowe APU A8-7680 Carrizo od AMD na socket FM2+

Źródło: GamersNexus via TechPowerUp