Ostatnimi czasy programowanie, robotyka czy modelowanie 3D cieszy się bardzo dużą popularnością. Można w tych dziedzinach znaleźć mnóstwo prac i wcale nie trzeba być geniuszem. Dlatego też powstaje coraz więcej platform, które umożliwiają naukę owych rzeczy.

Aktualnie żyjemy w nurcie STEAM, gdzie połączenie nauk ścisłych, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki jest przyszłością rynku pracy. Szacuje się, że do 2018 roku firmy takie jak Google czy Facebook utworzą ponad pół miliona nowych miejsc pracy. Aż 2/3 z nich będzie wymagało umiejętności STEAM. Dlatego też powstał polsko-szwedzki startup Skriware, który ma na celu upowszechnienie druku 3D w domach, szkołach czy instytucjach naukowych na całym świecie. Firma chce wdrożyć program edukacyjny, który będzie kształtował umiejętności STEAM. W tym celu startup nawiązał współpracę z Dartmouth Collage.

Pod koniec roku Skriware ma wdrożyć interaktywną platformę, w której skład wchodziły będą darmowe kursy, poradniki i instrukcje. Także wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z kreatora modeli 3D. Dzięki niemu będzie można stworzyć własne prototypy modeli 3D. Karol Górnowicz, CEO firmy, komentuje:

Każdy z robotów dostępnych na platformie, projektowany jest z myślą o rozwoju umiejętności STEAM. Chcemy inspirować użytkowników do kreatywnego działania i realizowania nieszablonowych pomysłów, poprzez pokazywanie twórczych aspektów robotyki, programowania i modelowania 3D. Naszym celem jest udowodnienie, że rozwój kompetencji w tym zakresie – zarówno w obszarze technicznych, jak i artystycznych umiejętności użytkownikówto doskonała inwestycja w przyszłość, a przy okazji forma zabawy i rozwijania pasji.

Źródło: Materiały prasowe

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej