Synerise zostało ostatnio wybrane do 30 spółek technologicznych na świecie, które są najbardziej innowacyjne. Teraz firma planuje stworzenie innowacyjnego programu kształcenia z zakresu sztucznej inteligencji.
W ramach niego spółka zamierza finansować nauczanie jako zajęcia dodatkowe. Mają one trwać minimum 10 godzin i odbywać się w 1500 instytucjach. Placówki otrzymają dostęp do szerokiej bazy wiedzy, chmury obliczeniowej, kursów online czy dotacji na uruchomienie dodatkowych klas. Zajęcia mają być prowadzone przez nauczycieli, którzy zostaną przeszkoleni oraz otrzymają odpowiednie wynagrodzenie. Jarosław Królewski, CEO Synerise, mówi:
Synerise od początku swojego istnienia stawia na edukację rynku oraz inicjatywy społeczne. Współtworzyliśmy z sukcesem wiele innowacyjnych programów, które funkcjonują do dziś w formie studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych oraz w tym roku doktoranckich na polskich uczelniach. Publikowaliśmy liczne pozycje książkowe z zakresu nowych technologii do dziś będące bestsellerami najlepszych polskich wydawnictw. Obserwując trendy światowe, jeszcze w tym roku zainwestujemy w trzy ambitne inicjatywy z zakresu sztucznej inteligencji (dwie kolejne zostaną ogłoszone wkrótce). Są one dla nas ekstremalnie istotne na poziomie mentalnym, ideowym i komercyjnym w dziedzinie, która jest kluczowa dla sektora IT. Pierwsza inicjatywa ma charakter społeczny – to wprowadzany obecnie unikalny program nauczania. Jest on wyrazem społecznej odpowiedzialności biznesu, dbałości o jakość naszej gospodarki, a także tak ważnego dla nas rynku pracy oraz merytokratycznej postawy naszych partnerów. Chcemy aktywizować zarówno nauczycieli takich dyscyplin jak matematyka, fizyka czy informatyka jak i najmłodszych uczniów. Wierzymy, że wśród polskiej kadry nauczycielskiej jest mnóstwo wybitnych osobistości, kochających swoją pracę, posiadających ogromną misję i chęć rozwoju w nowych dyscyplinach. Chcemy dotrzeć do najodleglejszych zakątków kraju, dlatego też program uruchomimy symbolicznie w mojej rodzinnej wiejskiej miejscowości Hańczowa oraz Gorlicach, wspólnie z kadrą zarządzającą największych marek konsumenckich.
Inauguracja programu nastąpi 14 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Hańczowej, Zespole Szkół Rolniczych w Hańczowej, Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach oraz I Liceum im. Marcina Kromera w Gorlicach. Szczegóły dotyczące projektu zostaną pokazane w dniu inauguracji.
Czytaj też: Minister ds. cyberbezpieczeństwa w Japonii nigdy nie korzystał z komputera
Źródło: Materiały prasowe