Archeolodzy z Instytutu Orientalnego sądzą, że mogli odkryć zaginione królestwo, które istniało od ok. 1400 r. p.n.e. do 600 r. p.n.e. Mogło ono pokonać Frygię rządząną przez słynnego króla Midasa.
Frygia znajdowała się na terenie współczesnej Turcji, a rządził nim król Midas, który – wedle mitologii – był w stanie zamieniać w złoto wszystko czego tylko dotknął. Niedawno archeolodzy prowadzili badania, w ramach których odkryli miasto wchodzące w skład królestwa, które wygrało w starciu ze wspomnianą Frygią.
Znaleziony na miejscu dokument najprawdopodobniej był listem, w którym autor chwali się pokonaniem króla Midasa. Miasto zajmuje obszar ok. 120 hektarów, co może oznaczać, że jest to największa tego typu osada z epoki brązu znaleziona na terenie Turcji. Niestety nie wiadomo, jak ówcześnie nazywano to królestwo.
Znaleziony na miejscu dokument został napisany w języku luwijskim, jednym z najstarszych z gałęzi języków indoeuropejskich. Do jego zapisu używano hieroglifów, a jego czytanie odbywało się raz od prawej do lewej a kiedy indziej od lewej do prawej strony. Sam dokument powstał w VIII wieku p.n.e. a więc w tym samym okresie, co rządy Midasa. Wygląda więc na to, że teoria archeologów znajduje pokrycie w rzeczywistości.