Silver gaming to określenie zyskujące na popularności. Dotyczy ono graczy w wieku powyżej 55 lat. Jak wygląda ten rynek w Polsce?
Gracze w tym wieku grają rzadziej oraz także rzadziej indentyfikują się jako gracze (8% respondentów). Jednakże 1/3 z nich uważa gry za swoje hobby. Większość osób gra do 7 godzin tygodniowo (21%). Po drugiej stronie jest 9% osób, które gra 14 godzin tygodniowo.
Czytaj też: Recenzja Liberated – gry, która na Was wpłynie
Łącznie 15% polskich graczy to osoby w wieku powyżej 55 lat. Co ciekawe, aż 58% z nich to kobiety. W co najczęściej grają silver gamerzy? Ulubiona seria gier to Wiedźmin (25%), The Sims (22%) i Fifa (21%). Dla przykładu w Pasjansa gra 8% badanych.
Anna Kaźmierczak, Consumer Sales Director North East EMEA w Intelu, komentuje:
Od zawsze uważaliśmy, że granie jest dla wszystkich, niezależnie od wieku, a w tym trudnym okresie kwarantanny coraz więcej osób sięga po taką rozrywkę. Osoby 55+ to rosnąca grupa konsumentów i ciekawa szansa dla branży produkcji gier komputerowych.
Większość graczy w wieku powyżej 55 lat zgadza się z określeniem, że „gry rozwijają zręczność i refleks”. 71% respondentów mówi, że gry pomagają w odstresowaniu i relaksie. Co ciekawe 26% osób angażuje się mocniej poprzez oglądanie rozgrywek esportowych. 19% ogląda różnych influencerów.
Wyniki jasno wskazują, że gaming w wieku powyżej 55 lat zyskuje na popularności – z czasem graczy w tym wieku powinno być coraz więcej.
Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News