Niektórym jedyne czego trzeba, to nie niesamowitej wydajności, a błogiej ciszy, którą pomoże osiągnąć obudowa Streacom DB1.
Bezgłośna obudowa Streacom DB1
Chociaż projekt obudowy niegenerującej żadnych dźwięków wydaje się prosty, bo po prostu sprowadza się do wyrzucenia wszelkich wentylatorów, jest to trudna zabawa w optymalizację obiegu temperatury wewnątrz i jej wydalania na zewnątrz.
Czytaj też: Jak działa ANC? Wszystko co musicie wiedzieć o aktywnej redukcji hałasu
Czytaj też: MSI wypuszcza kartę Twin Fan
Czytaj też: Intel Core i7-1180G7 oferuje naprawdę niezłą wydajność
W Streacom DB1 wyjątkowa jest kompaktowość sprowadzająca się do bryły (222 x 222 x 101 milimetrów), która i tak umożliwia montaż procesorów o TDP do 45 W. Tworzą ją 4 mm panele aluminiowe, 21-mm wytłaczany radiator, a proces produkcyjny obejmuje frezowanie CNC, anodowanie i piaskowanie.
Czytaj też: Apple też jest na TikToku i nawet ma fajne filmiki
Czytaj też: AMD Ryzen 7 Pro 4750U niszczy konkurencję
Czytaj też: Wyciekły kolejne ceny RTX 3060 Ti
Piękno DB1 (poza wyglądem) polega na prostocie konstrukcji, w której zastosowano 4 solidne aluminiowe filary do połączenia radiatora i panelu bocznego, które z kolei utrzymują panel przedni, tylny, górny i dolny na miejscu. Takie podejście znacznie upraszcza złożoność, łączy w sobie funkcjonalność (filary służą również jako nóżki) i oznacza, że całą obudowę można całkowicie zdemontować za pomocą zaledwie 8 śrub.
Streacom DB1 to też szeroka kompatybilność, modułowość, wszechstronność obecność zasilacza typu nano, którego podpina się prosto do płyty głównej i – co ciekawe – niska cena rzędu 109 euro. Streacom DB1 trafi jednak na półki dopiero w pierwszy kwartale 2021 roku.
Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News