Reklama
aplikuj.pl

Motorola Nio będzie odgrzanym flagowcem

Motorola Nio specyfikacja

W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat nadchodzącego smartfonu Motorola Nio. Z taką specyfikacją, w momencie premiery ciężko będzie nazwać go pełnoprawnym flagowcem i nie będzie to sprzęt stający w szranki z topowymi konstrukcjami konkurencji.

Motorola Nio to smartfon trudny do sklasyfikowania

W 2020 roku mocno wyklarowała nam się zupełnie nowa półka smartfonów. Mamy urządzenia z typowej średniej półki, kosztujące w granicach 1000 – 2000 zł. Nad nimi mamy wyższą półkę, czyli smartfony z niektórymi elementami flagowców, takimi jak mocne procesory. A dopiero nad nimi znajdują się uber-flagowce. Półka premium pokroju Galaxy Note20 Ultra, czyli Mate 40 Pro.

Czytaj też: Jaki procent rynku w 2021 roku będzie miał Huawei i Honor?

Właśnie z takiej nieco wyższej półki będzie Motorola Nio. Smartfon zostanie wyposażony w układ Qualcomm Snapdragon 865, 8 lub 12 GB pamięci RAM i 256 lub 512 GB pamięci wbudowanej. Urządzenie pracujące pod kontrolą Androida 11 będzie zasilane akumulatorem o pojemności 5000 mAh. Bardzo ciekawą, choć niepotwierdzoną informacją, jest obecność dodatkowego gniazda DisplayPort pozwalającego na podłączenie zewnętrznego ekranu.

Motorola Nio specyfikacja

Z dotychczasowych informacji wiemy też, że Motorola Nio zaoferuje ekran o rozdzielczości 1080 x 2520 pikseli z 90 Hz odświeżaniem obrazu, choć mówi się też o 105 Hz. Do tego dwa użyteczne aparaty – główny o rozdzielczości 64 Mpix oraz szerokokątny o rozdzielczości 16 Mpix. Do tego dodatkowy czujnik głębi ostrości o rozdzielczości 2 Mpix.

Czytaj też: Samsung ujawnił plan aktualizacji urządzeń do Androida 11

W 2021 roku kolejny flagowiec Motoroli

Nio to nie jedyny model Motoroli z wyższej półki. Firma zapowiedziała też premierę flagowce z nowym układem Qualcomm Snapdragon 888.

Czytaj też: Motorola Desktop Mode. Duża nowość w Androidzie 11

Oby tylko Motorola nieco odeszła od dotychczasowej polityki. W 2019 i 2020 roku firma wprowadzała na rynek zdecydowanie za dużo bardzo podobnych do siebie modeli, które momentami potrafiły konkurować same ze sobą. Zdecydowanie przydałoby się tutaj coś zmienić.