Reklama
aplikuj.pl

Prezes Huawei o innowacjach w dobie pandemii

huawei

Ken Hu, rotacyjny prezes Huawei, podczas otwarcia targów Mobile World Congress Shanghai 2021 mówił o innowacjach, które pomogą firmom stanąć na nogi po zakończeniu pandemii.

Firmy muszą szukać nowego startu

Dobrą stroną pandemii jest konieczność przyśpieszenia cyfryzacji wielu aspektów codziennego życia. Dla wielu firm to szansa na utrzymanie obecnej pozycji. Te, które gorzej radzą sobie w dobie pandemii, powinny szukać swojej szansy we wprowadzeniu kolejnych cyfrowych innowacji.

Ken Hu, rotacyjny prezes Huawei powiedział:

Innowacyjność nie służy tylko rozwiązywaniu dzisiejszych problemów. To droga, która rozświetla przyszłość. Kiedy już opanujemy pandemię, musimy zastanowić się, w jaki sposób możemy wprowadzić kolejne usprawnienia technologiczne, aby poprawić jakość życia, uczynić przedsiębiorstwa bardziej wydajnymi i stworzyć świat bardziej sprzyjający włączeniu społecznemu.

Ken Hu ostrzegał jednak, że to może pogłębić różnice społeczne. Ludzie i firmy będą z jednej trony wyciągać maksimum korzyści z cyfryzacji. Po drugiej stronie będziemy mieć osoby oraz całe regiony wykluczone cyfrowo. Co tylko pogłębi dystans pomiędzy nimi. Dlatego też innowacje muszą być tworzone dosłownie dla każdego.

Czytaj też: VoLTE i Wi-Fi Calling w Mobile Vikings

Jako przykład takiej działalności Huawei przywodzi Ghanę. Firma wybudowała tam w ramach projektu sieci wiejskiej ponad 2000 stacji bazowych. Co pozwoliło poszerzyć zasięg sieci komórkowej w kraju z 83% do 95% powierzchni.

Czytaj też: Ile Internetu zużywamy? Orange pokazuje, że stosunkowo niedużo

Huawei pokazuje swoje innowacje

ocena samotnosci przez si

Żeby nie być gołosłownym, Huawei zaprezentował własne, innowacyjne rozwiązania. Wśród nich znalazła się aplikacja Huawei Cyberverse z zaawansowanymi systemami rozszerzonej inteligencji. Można ją wykorzystywać w edukacji, biznesie, do prowadzenia szkoleń, czy prezentacji zabytków.

Czytaj też: Maszt Plusa straszy w Gorzowie. To może być 5G

Firma podkreśla, że w przyszłości ważną role odegra sztuczna inteligencja. Huawei wykorzystuje ją w swojej fabryce w Dongguan South Factory. Gdzie SI wraz z aplikacjami w chmurze znacznie poprawiła wydajność produkcji smartfonów z 5G.

Huawei przewiduje, że do 2025 roku 97% wszystkich dużych firm będzie korzystać z SI. Z kolei w 2025 roku 55% całego PKB Chin będzie napędzać cyfrowa gospodarka. Z kolei 60% globalnych przychodów operatorów będzie pochodziło od klientów z branży.

Czytaj też: Huawei i hodowla świń to żadna sensacja. To modelowy przykład wykorzystania 5G

Huawei cały czas pracuje nad ekosystemem w ramach strategii 1+N, w ramach której dokładane są kolejne urządzenia konsumenckie, które są ze sobą połączone. Z drugiej strony nadal ważna jest sieć 5G. Huawei już podpisał ponad 1000 umów na rozwój przemysłowych aplikacji 5G, które zostaną wykorzystane w ponad 20 branżach.