Reklama
aplikuj.pl

Ile Internetu zużywamy? Orange pokazuje, że stosunkowo niedużo

netia szybszy internet

Często na pytanie – ile Internetu zużywamy, słyszymy że dużo. Oferty z Internetem mobilnym muszą być wielkie, co najmniej na 500 GB miesięcznie. Tymczasem Orange pokazuje coś zupełnie innego.

Ile Internetu zużywamy? W przypadku najszybszej oferty Orange to niewiele ponad 200 GB

Zużycie Internetu rośnie. Media społecznościowe, streaming wideo w wysokiej rozdzielczości… To wszystko zwiększa transfery. Szczególnie jeśli dysponujemy szybkim Internetem.

Tymczasem rzecznik Orange zaprezentował bardzo ciekawe dane, którymi operatorzy bardzo rzadko chwalą. Średnie miesięczne zużycie transferu danych klienta światłowodu Orange, w 2020 roku wynosiło 204 GB. W przypadku wszystkich technologii kablowych to już tylko 167 GB. Dane dotyczą zarówno ofert biznesowych, jak i indywidualnych.

Czytaj też: Maszt Plusa straszy w Gorzowie. To może być 5G

W porównaniu z 2018 rokiem wzrost jest duży, ale nie spektakularny. Wówczas liczby wynosiły 121 i 111 GB.

Czytaj też: Huawei i hodowla świń to żadna sensacja. To modelowy przykład wykorzystania 5G

Nie każdy jest heavy userem

ile internetu zuzywamy

Często mam wrażenie, że media technologiczne mierzą wszystkich swoją miarą. Co jest ogromnym błędem. Odsetek klientów, którzy podobnie jak ja będą w ciągu miesiąca zużywać prądu i Internetu tyle co mała firma jest niewielki.

Czytaj też: Przeciwnicy 5G mają swoją partię polityczną

Potrafimy o tym zapominać i się zagalopować. Oferty Internetu mobilnego z limitem rzędu 150-200 GB to dla nas tyle co nic. Skonsumujemy to w tydzień. Ale zwykły, przeciętny użytkownik skończy miesiąc ze sporym zapasem. A dane Orange idealnie to obrazują.