Reklama
aplikuj.pl

Wydrukujcie i złóżcie swój gramofon Songbird, dzięki Frame Theory 3D

gramofon Songbird, Frame Theory 3D, Songbird

Retro szał trwa i trudno się temu dziwić, bo zaważywszy na pandemię, ludzie mają więcej czasu w domu na nowe przyjemności. Jak tu z kolei nie docenić prawdziwie klasycznej metody odtwarzania muzyki? Zwłaszcza, że już teraz dzięki firmie Frame Theory 3D możecie w zaciszu domowych wydrukować i następnie złożyć swój gramofon Songbird.

Frame Theory 3D pokazało gramofon Songbird

Na rynku jest już cała masa gramofonów, ale firmie Frame Theory 3D i tak udało się wyróżnić za sprawą nietypowego podejścia do sprawy. Jasne – to ciągle nisza w dobie cyfrowych technologii, gdzie muzykę mamy na pstryknięcie palcem, a nie wyciągania z szafy płyt winylowych i ich ustawiania, ale nie bez powodu w ciągu ostatnich kilku lat sprzedaż gramofonów i związanych z nimi sprzętów rośnie.

Czytaj też: McIntosh odświeża rynek gramofonów swoim MTI100

Tutaj z kolei do gry wchodzi Kickstarter, który przyciągnął do nietypowego gramofonu przeszło 160 osób. Ci w zaledwie kilka godzin od startu wpłacili na niego grubo ponad sto tysięcy złotych z wymaganych 52531 zł i tym samym zagwarantowali firmie pieniądze na realizacje projektu i ruszenie z produkcją. Co zachwyciło ludzi w tym gramofonie? Zapewne druk 3D.

Czytaj też: Gramofon X1 od Pro-Ject ma oferować audiofilską jakość w przystępnej cenie

Brytyjski startup chwali się, że gramofon Songbird został zaprojektowany jako narzędzie do nauczania podstawowych zasad drukowania 3D, którego kupujący wcale nie wyrzucą od razu na półkę, bo po wydrukowaniu i złożeniu gramofonu, będą mogli zacząć zgłębiać winylowe tajniki w połączeniu z domowym systemem nagłośnienia poprzez RCA. Gramofon o wymiarach 220 x 220 x 50 mm finalnie spoczywa na trzech regulowanych nóżkach, a na drukowanym talerzu znajdują się poziomy, ułatwiające konfigurację do odsłuchu.

Samo złożenie będzie prostsze, niż może się wydawać, bo połączenia kablowe nie będą nawet wymagać lutowania, instrukcja jest obszerna i dokładna, a decydując się na zakup Songbird i tak w zestawie znajdziemy kilka elementów nie do wydrukowania pokroju silnika, czy konstrukcji z anodyzowanego aluminium. To jednak nie koniec, bo zestaw obejmuje również wykonane na zamówienie mosiężne łożysko do talerza, gwintowane mosiężne wkładki do elementów drukowanych oraz osprzęt ze stali nierdzewnej.

Czytaj też: Każdy z tych 95 odnowionych gramofonów to kawał historii

Co najważniejsze, choć ponoć większość drukarek 3D poradzi sobie ze stworzeniem elementów do gramofonu Songbird, to firma oferuje też zestaw, który nie wymaga zabawy w domorosłego inżyniera. Jego cena jest jednak wyższa, bo wynosi 212 funtów, a nie 135 funtów, jak za zestaw do wydruku. Bez względu na wersje, wysyłka rozpocznie się w październiku.